"Pazur sprawiedliwości" - historia kryminalna z papugą w tle

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 14:52
Leoni Swann specjalizuje się w kryminałach komediowo-filozoficznych, których bohaterami są zwierzęta. Po książkach "Sprawiedliwość owiec", "Triumf owiec" i "Krocząc w ciemnościach" przyszła kolej na "Pazur sprawiedliwości".
Audio
  • O książce "Pazur sprawiedliwości" Leoni Swann opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragm. okł. książki Pazur sprawiedliwości
Fragm. okł. książki "Pazur sprawiedliwości"Foto: mat. pras.

Gwinea Afryka mieszkańcy dzieci 1200x660.jpg
"Ubuntu". Między reportażem a powieścią przygodową

Tym razem autorka zabiera czytelników do ośrodka akademickiego w Cambridge, gdzie jeden z wykładowców zostaje wplątany w śledztwo w sprawie śmierci studenta. - Ów student spadł z wieży, a zajściu towarzyszył okrzyk "morderca". Wykładowca, angażując się w sprawę, chce walczyć o dobre imię środowiska profesorskiego, a pomaga mu w tym afrykańska papuga, która należała do zmarłego studenta - mówiła Kinga Michalska.

Leoni Swann to pseudonim niemieckiej pisarki, która - jak przekonywała ekspertka Czwórki - swojego prawdziwego nazwiska nie chce ujawniać. Dlaczego jej zdaniem przyjęcie perspektywy zwierzęcia doskonale sprawdza się w literaturze kryminalnej? I co autorka uzyskuje, stosując ten zabieg? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.


nowy jork taksówki FREE 1200_660.jpg
Smaki, podróże i taksówki w jednej zabawnej opowieści

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 10.10.2017

Godzina emisji: 11.16

kd/ac

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pocztówki z Grecji". Wyjątkowy "przewodnik" po słonecznych plażach

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 13:53
Wzruszająca opowieść o nieprzemijającej miłości, cierpieniu i walce o szczęście, która przenosi czytelników wprost do pełnej słońca Grecji. - Lekturę tę można również traktować jako swoisty przewodnik po tym kraju, to "książka z niespodzianką" - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Szczygieł: kobiecość pozwala mi pisać

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 15:00
- Każdy mężczyzna ma w sobie trochę kobiety, tak jak każda kobieta ma wewnątrz nieco mężczyzny. Są faceci, którzy tę swoją kobietę wbijają w ziemię. A ja pozwoliłem jej pisać - wyznaje w Czwórce reportażysta Mariusz Szczygieł. 
rozwiń zwiń