Tomasz Gąssowski: w filmie, jak w sporcie, gram do końca

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 13:40
Kompozytor wielokrotnie nagradzanej muzyki do filmów Andrzeja Jakimowskiego debiutuje krótkim metrażem "Baraż". - W Szkole Wajdy uczono mnie, żeby robić filmy o tym, co się zna. Przez 5 lat byłem trenerem piłki nożnej i na boisku spędziłem mnóstwo godzin. Postanowiłem o tym opowiedzieć - opowiada Tomasz Gąssowski.
Audio
  • Tomasz Gąssowski o filmie "Baraż", współpracy z Andrzejem Jakimowskim i piłce nożnej (Strefa Prywatna/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/dom. publiczna/Sapunkele

Tomasz Gąssowski Na planie filmu "Zmruż oczy" byłem prawą ręką reżysera. Pomagałem mu we wszystkim, w czym mogłem i zaraziłem się tym bakcylem

W filmie występują Jacek Borusiński i Oliwier Kozłowski. - Ten duet spadł mi z nieba, zwłaszcza Oliwierek. Byłem przy castingu do "Sztuczek". Wiem, jak trudno znaleźć jest takie dziecko do grania - wspomina Tomasz Gąssowski.

Gość Czwórki nie tylko wyreżyserował "Baraż". Jest także autorem scenariusza oraz muzyki. W rozmowie z Kasią Dydo przyznaje, że komponowanie muzyki i tworzenie obrazu to są dwa różne światy. - Reżyser ma do dyspozycji ekipę, pracuje zespołowo. Kompozytor to samotny, smutny gość, który próbuje wyczarować dźwięki - opowiada. - Jak już się zmęczę ludźmi, lubię wyciszyć się przy komponowaniu muzyki - dodaje.


Czytaj także
maciej musiałowski 1200.JPG
Maciej Musiałowski: mamy do czynienia z czymś ważnym

Oprócz wygranej na Warszawskim Festiwalu Filmowym "Baraż" otrzymał wiele innych nagród m.in. na festiwalach Transatlantyk, Dwa Brzegi czy Lubuskie Lato Filmowe. Czy krótki metraż Tomasza Gąssowskiego ma szansę na Oscara?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Tomasz Gąssowski (reżyser, scenarzysta, kompozytor)

Data emisji: 22.11.2017

Godzina emisji: 11.40

kul/ac

Czytaj także

Premiery filmowe: "Najlepszy", "Liga Sprawiedliwości", "Tunel"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 16:00
W ten weekend na ekranach kin pojawi się 8 nowych tytułów - w tym polska produkcja z hollywoodzkim bohaterem, koreański film katastroficzny i superbohaterowie ze stajni DC Comics.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kultowe miejsca z filmów istnieją naprawdę - jak wyglądają?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 14:58
Nowojorska sieć jubilerska Tiffany otworzyła przy Piątej Alei na Manhattanie restaurację - fani filmu z Audrey Hepburn będą mogą zjeść tam śniadanie. Do niedawna można było także zrobić zakupy w słynnym Sezamie z filmu "Przepraszam, czy tu biją?".
rozwiń zwiń