X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izabela Chlewińska: ruch jest życiodajną energią

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 12:14
- Ruch jest energią, która napędza mnie do działania każdego dnia. Jest czymś, co towarzyszy nam wszystkim przez całe życie, od początku - opowiadała choreografka Izabela Chlewińska.
Audio
  • Izabela Chlewińska o warsztatach, na których okiełznasz dynamikę ruchu (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/stocksnap

- Nie jestem tancerzem z wykształcenia. Ruch badałam innymi kanałami m.in. przez metody dalcroze'owskie, kompozycję ruchową, improwizację i indywidualne poszukiwania nauczycieli i mentorów ruchowych, których udało mi się na swojej drodze spotkać. Fakt, że nie posiadam tzw. "papierka" zmusza mnie do ciągłej nauki. Muszę być zaangażowana cały czas. Mam to złudne poczucie, że muszę nieustannie nad sobą pracować - wyjaśniała.

O swojej fascynacji materią, jaką jest ruch opowiadała w rozmowie z Michałem Piwowarkiem. - Mam trzyletniego syna. Widziałam, jak rozwijają się jego zdolności ruchowe. Uważam, że ciało i motoryka człowieka są fascynujące. Chciałabym, żeby ten projekt skupiony był właśnie wokół niego - tłumaczyła na antenie Czwórki. 

Czym są przygotowane przez Izabelę Chlewińską warsztaty i czego uczestnicy będą się mogli na nich nauczyć? Jak może zmienić się ruch, kiedy zrozumiemy specyfikę jego działania? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Izabela Chlewińska (muzyk, tancerka, pedagog, choreografka)

Data emisji: 24.01.2018

Godzina emisji: 11.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KEM - wyjątkowa przestrzeń dla tańca i choreografii

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 14:25
W głowach uczestników KEM jest mnóstwo pomysłów na to, czym KEM będzie. Miejsce założone przez Martę Ziółek i Alexa Baczyńskiego Jenkinsa przyciąga pasjonatów choreografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emocje i ruch. Taniec współczesny opuszcza niszę?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 17:38
Ruszyła kolejna, piętnasta już edycja festiwalu Ciało/Umysł, który od ponad 20 lat nie tylko wspiera śmiałe propozycje artystyczne, ale także prezentuje zupełnie nowe trendy w choreografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt Corners. Sztuka na Dolnym Mieście w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 15:43
- To już druga edycja Corners of Europe, którą od 2010 roku Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku prowadzi z dziesięcioma partnerami z Europy - tłumaczyła w Czwórce Marta Bednarska, przedstawicielka tejże instytucji. Na czym Cornres dokładnie polega? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pantomima. "To coś więcej niż niemówienie"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 11:56
- Pantomima to ruch, ale nie taniec. To sztuka performatywna, w której pojęcia da się wyrazić bez używania słów. Przy czym to sztuka ukazywania myśli, budowania sytuacji, kontekstów. To dialog z widzem - tłumaczył Bartłomiej Ostapczuk z Warszawskiego Centrum Pantomimy.
rozwiń zwiń