Script Pro 2018. "Dobry scenariusz to matematyka"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:50
Ruszyła 8 odsłona najbardziej prestiżowego konkursu scenariuszowego w Polsce - Script Pro, który jest organizowany przez Szkołę Wajdy i Fundację Off Camera.
Audio
  • O szczegółach konkursu Script Pro i przepisie na dobry scenariusz (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sandra Matic/Shutterstock.com

Magdalena Koszalińska Jestem zachwycona "Atakiem paniki". Scenariusz tego filmu był u nas w konkursie kilka lat temu i przyznam się, że na dużym ekranie zrobił na mnie ogromne wrażenie 

Scenariusze można przysyłać do 7 marca, a ogłoszenie wyników nastąpi w maju podczas Festiwalu Off Camera. - Scenariusze, które zawierają twisty fabularne, intrygują widzów. Dotyczy to postaci, z którymi widz się identyfikuje oraz wątków, które wzbudzają emocje - opowiadają goście Czwórki.

Magdalena Koszalińska i Artur Cichmiński wyjaśniają też, dlaczego scenariusz ma związek z matematyką. - To jest format, który zakłada, że nawet najbardziej fantazyjna opowieść będzie mieścić się w ramach. Przede wszystkim czasowych - dodaje krytyk filmowy   

W audycji tłumaczymy także, dlaczego kino mozaikowe to "najwyższa szkoła jazdy" i jaki jest przepis na sukces w tej branży.

Artur Cichmiński Zaintrygowały mnie "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". Scenariusz z każdą sceną zaskakuje. Historia na każdym etapie okazuje się niewiadomą

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Magdalena Koszalińska (koordynatorka projektu), Artur Cichmiński (krytyk filmowy, Szkoła Wajdy)

Data emisji: 21.02.2018

Godzina emisji: 10.13

kul/ac

Czytaj także

Piotr Domalewski mówi o ukrytych napięciach

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 14:03
- "Cicha noc" to kameralna historia o zwykłych ludziach, między którymi panuje nieoczywiste napięcie - mówi młody reżyser o swoim pełnometrażowym debiucie, który w tym roku wystartuje w głównym konkursie 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjaźń, prowincja i death metal. Piotr Żurawski o filmie "Gotowi na wszystko. Eksterminator"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 16:04
- Od początku założyliśmy, że widz ma poczuć, że postacie w filmie się znają. Pokazaliśmy to, na czym nam zależało: przyjaźń, przyjemność ze wspólnego grania i ogromną frajdę z tego, że bohaterowie mogą wrócić do tego, co kochali - opowiadał Piotr Żurawski odtwórca roli Lizzy'ego. 
rozwiń zwiń