Piotr Domalewski mówi o ukrytych napięciach

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 14:03
- "Cicha noc" to kameralna historia o zwykłych ludziach, między którymi panuje nieoczywiste napięcie - mówi młody reżyser o swoim pełnometrażowym debiucie, który w tym roku wystartuje w głównym konkursie 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Audio
  • Piotr Domalewski o pełnometrażowym debiucie "Cicha noc" (Stacja Kultura/Czwórka)
Piotr Domalewski
Piotr Domalewski Foto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Piotr Domalewski Wystarczy poruszać się komunikacją miejską, aby dowiedzieć się czegoś o życiu naszego kraju

- "Cicha noc" opowiada o młodym mężczyźnie, który na święta wraca z emigracji zarobkowej, aby oznajmić rodzinie, że wyprowadza się na stałe. On chce wydorośleć i podjąć dojrzałą decyzję - zdradza Piotr Domalewski w rozmowie z prowadzącą "Stację Kultura" Kasią Dydo. Reżyser opowiada też o tym, jaki jest jego sposób myślenia o kinie. - Mój debiut jest bardzo aktorski, co prawdopodobnie wynika z mojego doświadczenia. Całe napięcie "Cichej nocy" zbudowałem na aktorskich kreacjach - tłumaczy Piotr Domalewski.

Do swojego debiutanckiego obrazu artysta zebrał plejadę polskich aktorek i aktorów, między innymi: Tomasza Ziętka, Arkadiusza Jakubika, Agnieszkę Suchorę, Jowitę Budnik, Tomasza Schuchardta i Dawida Ogrodnika. Jak pracowało się z nimi na planie i dlaczego Piotr Domalewski przygotował się do reżyserskiego zadania także fizycznie? Oraz z jakimi oczekiwaniami artysta jedzie do Gdyni? Więcej o tym w nagraniu całej rozmowy.

Sprawdź też:
czerwony dywan1200.jpg
Festiwal w Gdyni. "Spotkanie mistrzów z debiutantami"

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Piotr Domalewski (reżyser, aktor)

Data emisji: 18.09.2017

Godzina emisji: 11.07

jsz/bch

Czytaj także

Magnus von Horn: ciekawią mnie ekstremalne sytuacje

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 14:01
- A także to, jak ludzie w takich krańcowych momentach odnajdują się - mówił reżyser w rozmowie z Kają Zemłą przy okazji spotkania poświęconego jego twórczości w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seanse "za dyszkę"? Jesienią wybieramy się do kina

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 19:31
Statystyki mówią, że Polacy coraz chętniej chodzą do kina, a 2016 rok był pod tym względem rekordowy - sprzedały się aż 52 miliony biletów. - Coraz wyższy jest poziom polskich filmów, a to zasługa publiczności. Im więcej do kina chodzimy, tym więcej mamy dobrych produkcji - przekonuje Sylwia Burska, koordynatorka projektu "Kultura Dostępna w Kinach".
rozwiń zwiń