Od czego zależy żywotność serialu?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 10:40
Co stanowi o popularności sitcomu? Świetna fabuła i gwiazdorska obsada nie zawsze są gwarancją dobrej oglądalności. Potwierdzają to przygotowywane przez amerykańskie platformy zestawienia ratingowe. 
Audio
  • Ewa Mierzejewska o premierach i ostatnich sezonach popularnych seriali (Stacja kultura/Czwórka)
Premiera pierwszego odcinka drugiego sezonu serialu Stranger Things odbędzie się 27 października 2017 roku. Na zdjęciu: Noah Schnapp, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb Mclaughlin
Premiera pierwszego odcinka drugiego sezonu serialu "Stranger Things" odbędzie się 27 października 2017 roku. Na zdjęciu: Noah Schnapp, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb MclaughlinFoto: PAP/Photoshot

statua wolnosci usa stany ameryka 1200.jpg
"Elegia dla bidoków". Głos niewidocznej społeczności Ameryki

- Coraz istotniejsze stają się rankingi dotyczące oglądalności serialowych serii. Wraz z pojawieniem się platform streamingowych zamówienia na popularne seriale realizowane są w ilościach hurtowych. Ekipa filmowa często pracuje jednocześnie nad produkcją kilku kolejnych sezonów. Inaczej wygląda to w przypadku produkcji seriali telewizyjnych, gdzie o kontynuacji serii często decydują wysokie wskaźniki oglądalności - komentowała Ewa Mierzejewska.

Które popularne serie telewizyjne nie przetrwają próby czasu? Jak platformy streamingowe zmieniły format telewizyjnych produkcji? Więcej na ten temat w nagraniu.

W audycji opowiadaliśmy także o najnowszych doniesieniach z przygotowań nad produkcją trzeciego sezonu serialu "Stranger Things". Kogo nie zobaczymy w obsadzie popularnej serii? Czym zaskoczą nas twórcy? Mówiliśmy także o uwielbianym przez krytyków serialu z gatunku real politics "Madam Secretary". Czy produkcja CBS utrzyma się na ekranach telewizorów mimo spadającej oglądalności? Jakie nowe produkcje pojawią się na znanych platformach streamingowych? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ewa Mierzejewska

Data emisji: 27.02.2018

Godzina emisji: 10.10

ac/abi

Czytaj także

"Ozark". Nie dla fanów "Breaking Bad"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 16:50
- Ten serial z czystym sumieniem mogę polecić tym, którzy nie oglądali "Breaking Bad". Bo jeśli oglądali, to będa rozczarowani - opowiada o "Ozark" Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Godless". Dziki Zachód według Stevena Soderbergha

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 12:40
- W "Godless" najciekawsze jest odwrócenie ról. Tutaj kobiety rządzą w mieście. I to one walczą z absolutnie przerażającym Jeffem Danielsem - opowiada Ewa Mierzejewska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale tv. Czy science fiction zdominuje 2018 rok?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 13:40
- SF to nie jest gatunek homogeniczny o czym w ciągu 12 miesięcy nie raz będziemy mogli przekonać się - zapowiada krytyk filmowy Kuba Koisz.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dynastia brytyjska bez pudru w drugim sezonie "The Crown"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 12:00
Drugi sezon "The Crown" to świetna okazja, by poznać historię brytyjskiej monarchii i przekonać się, że Elżbieta II była prawdziwą ikoną stylu. 
rozwiń zwiń