Seriale tv. Czy science fiction zdominuje 2018 rok?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 13:40
- SF to nie jest gatunek homogeniczny o czym w ciągu 12 miesięcy nie raz będziemy mogli przekonać się - zapowiada krytyk filmowy Kuba Koisz.  
Audio
  • Krytyk filmowy Kuba Koisz opowiada o najciekawszych serialach SF w 2018 roku (Stacja Kultury/Czwórka)
Kadr z serialu Black Mirror - sezon 3, odcinek zatytułowany San Junipero
Kadr z serialu "Black Mirror" - sezon 3, odcinek zatytułowany "San Junipero"Foto: PAP/Photoshot/Laurie Sparham/Netflix

Jeszcze nie minęła ekscytacja czwartym sezonem "Black Mirror", a już na horyzoncie pojawiają się kolejne produkcje - m.in. serial, na który czekają fani "Supermana" i komiksów DC. - Akcja "Kryptonu" dzieje się 200 lat przed pojawieniem się Supermana. To opowieść o rodzie EL, czyli pradziadku superbohatera, który walczy o władzę, ratuje swoją rodzinę przed utratą honoru, a cały świat przed zbliżającym się chaosem - opowiada krytyk filmowy.

Czytaj także
ozark pap 1200.jpg
"Ozark". Nie dla fanów "Breaking Bad"

Producentem serialu "Krypton" jest David Goyer, a w obsadzie występują między innymi Cameron Cuffe, Georgina Campbell, Elliot Cowan, Ann Ogbomo, Rasmus Hardiker, Wallis Day, Aaron Pierre, Ian McElhinney i Shaun Sipos. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 21 marca.

Gość Czwórki zdradza też, co może zostać następcą "Black Mirror", jak będzie wyglądać jedenasty sezon "Archiwum X" i dlaczego warto czekać na "Modyfikowany węgiel" - serial, którego każdy odcinek ma kosztować... 7 milionów dolarów. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kuba Koisz (krytyk filmowy)

Data emisji: 9.01.2018

Godzina emisji: 11.16

kul/ac

Czytaj także

"Belfer 2". Serial, który trzyma w napięciu nawet jego twórców

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 15:00
Drugi sezon serialu "Belfer" upływa pod hasłem "Mordercza gra zaczęła się". - Praca przy tym serialu była nie odbywała się normalnym torem, bo do samego końca nie dostaliśmy scenariusza dwóch ostatnich odcinków - opowiada Eliza Rycembel, odtwórczyni roli Luizy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Godless". Dziki Zachód według Stevena Soderbergha

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 12:40
- W "Godless" najciekawsze jest odwrócenie ról. Tutaj kobiety rządzą w mieście. I to one walczą z absolutnie przerażającym Jeffem Danielsem - opowiada Ewa Mierzejewska. 
rozwiń zwiń