Premiery filmowe: "Wieczór gier", "Madame", "Kobieta sukcesu"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 16:45
Komedia lepsza od "Kac Vegas", powrót muzy Pedro Almodóvara i "Kobieta sukcesu" z Agnieszką Więdłochą - Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery.
Audio
  • Krytyk Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Rossy de Palma i Toni Collette w filmie Madame
Rossy de Palma i Toni Collette w filmie "Madame"Foto: mat. prasowe/Kino Świat

Wyprawiając przyjęcie wierząca w przesądy Anne postanawia namówić swoją pokojówkę, aby ta udawała hiszpańską arystokratkę. Taki jest punkt wyjścia dla komediodramatu "Madame" w reż. Amandy Sthers. - Odkryta dawno temu przez Pedro Almodóvara Rossy de Palma wciela się w postać Marii, hiszpańskiej migrantki, która pracuje jako pomoc domowa w paryskiej posiadłości bardzo bogatych Amerykanów. Oczywiście do czasu, kiedy zakochuje się w niej londyński handlarz sztuką, od którego zależą losy amerykańskiej rodziny - mówi krytyk filmowy.

Zobacz zwiastun

W kinach także opowieść o grupie przyjaciół, którzy spotykają się regularnie, by grać w gry planszowe i rozwiązać tajemnicę morderstwa. - Dwie godziny, które fundują nam twórcy "Wieczoru gier", naładowane są humorem i przewrotkami fabularnymi - ocenia gość Czwórki.

Zobacz zwiastun

W audycji omawiamy także "Kobietę sukcesu", czyli kolejną polską produkcję, która na ekrany kin wchodzi bez pokazu prasowego.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 9.03.2018

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Czy David Lynch znalazł Twin Peaks w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 14:00
22 maja na szklane ekrany powróci kultowy serial "Twin Peaks" Davida Lyncha. Zanim jednak dowiemy się, kto tak naprawdę zabił Laurę Palmer zapraszamy w podróż do Łodzi szlakiem tego reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinga Dębska: w kinie doceniam umiejętność budowania narracji

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 14:40
3 minuty, telefon komórkowy i pomysł to wystarczy, żeby dać sobie szansę jako filmowcowi - mówi jedna z najlepszych polskich reżyserek Kinga Dębska o konkursie Nesspresso Talents. 
rozwiń zwiń