Dziewczyny lubią się zabawić. Tym razem w książce Adrianny Michalskiej i Izabeli Szolc

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 12:10
- Nasze bohaterki - jak na nastolatki przystało - szukają wielkiej miłości i chciałyby być jak Madonna. Mają hopla na jej punkcie, tak jak i my miałyśmy w dzieciństwie - opowiadają Adrianna Michalska i Izabela Szolc autorki książki "Dziewczyny chcą się zabawić". 
Audio
  • O książce "Dziewczyny chcą się zabawić" opowiadają autorki powieści (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/domena publiczna/Khomenko Maryna

Czytaj także
amy schumer 1200.jpg
Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach. Jaka jest Amy Schumer?

Autorki zabierają czytelnika w podróż po Łodzi końca lat osiemdziesiątych XX wieku i pozwalają mu przyglądać się bohaterkom powieści - czterem dziewczynom, które wchodzą w dorosłość i chcą korzystać z życia. - Łączy je duża wola przeżycia czegość. Żyją codziennością wyznaczaną rytmem szkoła-dom, a bardzo chciałyby wyskoczyć z tej rutyny, wyrwać się z kieratu i to zanim osiągną dorosłość - opowiadają autorki.

Adrianna Michalska i Izabela Szolc przyznają także, że czasy, w których dorastają ich bohaterki znacznie różnią się od tego, co mamy teraz. - Odnoszę wrażenie, że wtedy była większa niezależność, większa wolność i większa swoboda. Można było pozwolić sobie na bunt - mówi Izabela Szolc


Czytaj także
Maja hirsch dj 1200.jpg
Maja Hirsch za deckami. Jak zareagował Carl Cox?

Kim są Amelia, Paulina, Iza i Monika? Czym się różnią od dziesiejszych nastolatek? Dlaczego w latach 80. "Łódź była wszędzie"? I jak to jest pisać książkę w duecie? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Adrianna Michalska i Izabela Szolc (autorki książki "Dziewczyny chcą się zabawić")

Data emisji: 21.03.2018

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto zabił, czyli jak trzymać w napięciu do ostatniej strony?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 14:00
- Pisząc swoje książki czuję się trochę jak iluzjonista. Energicznie macham jedną reką i wyczyniam nią cuda, a prawdziwie ważne rzeczy robię drugą. I na tym polega pisanie kryminałów - przekonuje Wojciech Chmielarz, autor m.in. "Farmy lalek" i "Cieni".
rozwiń zwiń