"Tajemna historia czarownic". Siła miłości i magii

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 15:19
Bretania, 1821 rok. Pięć pokoleń obdarzonych niezwykłymi mocami kobiet, magia, zielarstwo, tajemna wiedza i walka o przetrwanie. Saga obyczajowo-historyczna z elementami fantastyki to - zdaniem Kingi Michalskiej - dobry prezent na Dzień Matki.
Audio
  • O książce "Tajemna historia czarownic" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Rodyhin Yakiv

dziewczyna we mgle zdjecie 1200.jpg
"Po co być diabłem, skoro nikt tego nie widzi"

Książka podzielona jest na pięć części, z których każda dotyczy historii innej kobiety. - Ursula, Nanette, Irena, Morwen oraz Veronika, przedstawicielki pięciu pokoleń, inaczej radzą sobie w życiu, ale motyw kobiety prześladowanej ze względu na domniemane konszachty ze światem magii, się powtarza - tłumaczyła Michalska. - Dla jednej z nich magia jest darem, dla inne przekleństwem.

Autorka występująca pod trzema nazwiskami: Louisa Morgan, Kate Campbell, Toby Bishop pisze książki trochę science-fiction, trochę fantasy, trochę fikcję historyczną. Dlaczego postawiła na karierę pisarską, zamiast - zgodnie z wykształceniem - iść drogą śpiewaczki operowej? Jakie wątki związane z II wojną światową przewijają się przez jej książki i ile prawdy jest w "Tajemnej historii czarownic"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Kinga Michalska

Data emisji: 15.05.2017

Godzina emisji: 10.06

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Barcelońskie sny". Miłość i moda na tle I wojny światowej  

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 14:13
Powieść "Barcelońskie sny" Nurii Pardas przenosi czytelników w burzliwy świat hiszpańskiej mody w 1917 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiro Arikawa i japońska opowieść bezdomnego kota

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 14:18
- "Kroniki kota podróżnika" to podróż do wspomnień z dzieciństwa, do przyjaciół, do miejsc, które bohater chce pokazać swemu kotu - mówi Kinga Michalska. - Pojawia się tu też pytanie, kto jest czyim właścicielem - dodaje.  
rozwiń zwiń