Pamiętajmy o Osieckiej. "To konkurs wokalny, nie karaoke"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 17:30
- Uczestnicy konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" zatrzymują Agnieszkę w bursztynie - przyznaje prezes Fundacji Okularnicy Agata Passent i opowiada o szczegółach tegorocznej odsłony plebiscytu.
Audio
  • Agata Passent o tym, co czeka uczestników 21. odsłony konkursu wokalnego "Pamiętajmy o Osieckiej"? (Stacja Kultura/Czwórka)
Piotr Rogucki na Koncercie Galowym Pamiętajmy o Osieckiej - 27 września 2004 rok, Warszawa
Piotr Rogucki na Koncercie Galowym "Pamiętajmy o Osieckiej" - 27 września 2004 rok, Warszawa Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

- Nasz konkurs stara się - ze skutkiem pozytywnym - różnić od komercyjnych i sformatowanych przedsięwzięć. Liczy się nie to, że jesteśmy modni czy, że kogoś naśladujemy, ale to, że podobają nam się teksty Agnieszki Osieckiej - mówi Agata Passent.


Czytaj także
osiecka 1200.jpg
"Agnieszka Osiecka? Nie była slow food"

Jednym z uczestników plebiscytu był w przeszłości Piotr Rogucki. - Piotr wykonywał utwór teoretycznie sentymentalny, czyli "Uciekaj moje serce". Ale zaśpiewał go kompletnie inaczej niż brzmiał pierwowzór. I na takie interpretacje czekają jurorzy - dodaje rozmówczyni Damiana Sikorskiego.

W tym roku konkurs wokalny "Pamiętajmy o Osieckiej" odbywa się po raz 21., a czas na nadsyłanie zgłoszeń upływa 31 maja. Jakie warunki trzeba spełnić i na co trzeba się nastawić? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 28.05.2018

Godzina emisji: 10.42

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polki wykonają "The Hanging Tree" z "Igrzysk śmierci"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 14:08
W konkursie, organizowanym przez Jamesa Howarda Newtona wystartowało ponad 200 wokalistek z całegho świata, spośród których wybitny kompozytor wyłonił dwie: Michalinę Olszewską i Agatę Babiarz. Polki wystąpią podczas specjalnych koncertów w ramach trasy "30 lat hollywoodzkiej muzyki" w Warszawie i Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tola Szlagowska: pisanie tekstów to mój sposób na komunikowanie się ze światem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 13:08
- Warto zwacać uwagę na tekst. Muzyka to kompozycja, która łączy ze sobą słowa i melodię, i całe instrumentarium - opowiadał dziennikarz Czwórki Damian Sikorski.
rozwiń zwiń