X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska sztuka współczesna - od Wisły po Lidzbark Warmiński

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 15:30
Bohaterowie z innej galaktyki na płótnach nawiązujących do malarstwa Chełmońskiego i creepy obrazy na Zamku w Lidzbarku Warmińskim - co w czerwcu będzie słychać w polskich galeriach?
Audio
  • Jakub Różański w Muzeum Magicznego Realizmu "Ochorowiczówka" (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Zamek w Lidzbarku Warmińskim - jakie atrakcje przygotował dla turystów? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zamek w Lidzbarku Warmińskim
Zamek w Lidzbarku Warmińskim Foto: Shutterstock.com/domena publiczna/Mariusz Switulski

W Muzeum Magicznego Realizmu "Ochorowiczówka" w Wiśle zagościła twórczość Jakuba Różalskiego. - Z jednej strony jego prace nawiązują do malarstwa Gierymskiego czy Chełmońskiego, ale z drugiej strony zawierają pierwiastki fantastyczne, wynikające na przykład z "Gwiezdnych wojen" wyjaśnia kurator wystawy Marek Szelest. 

Nasza reporterka Justyna Tylczyńska zajrzała także do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie można oglądać malarstwo polskie z przełomu XX i XXI wieku. - Najciekawszym i najcenniejszym obrazem na tej ekspozycji jest "Upadek Ikara" Władysława Hasiora - asystent muzealny Damian Zawada. 

Dlaczego sztuka współczesna najlepiej wygląda w historycznych budowlach? Czy pojęcie "creepy" dobrze opisuje to, co mają do powiedzenia polscy malarze współcześni i jakie skarby kryje poddasze zamku w Lidzbarku? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 31.05.2018

Godzina emisji: 10.37

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W MSN nowoczesność "rozmawia" z oświeceniem

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 12:41
- "Czym jest Oświecenie?" to bardzo aktualna wystawa, tylko na pozór poruszamy się w jakiś odległych historycznie epokach - mówi Tomasz Szerszeń, kurator ekspozycji. - To jest ten moment, żeby powrócić do źródeł nowoczesności i pokazać je w dialogu ze współczesnością - dodaje.
rozwiń zwiń