X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W MSN nowoczesność "rozmawia" z oświeceniem

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 12:41
- "Czym jest Oświecenie?" to bardzo aktualna wystawa, tylko na pozór poruszamy się w jakiś odległych historycznie epokach - mówi Tomasz Szerszeń, kurator ekspozycji. - To jest ten moment, żeby powrócić do źródeł nowoczesności i pokazać je w dialogu ze współczesnością - dodaje.
Audio
  • Tomasz Szerszeń, kurator ekspozycji, opowiada o wystawie "Czym jest Oświecenie?" (Stacja Kultury/Czwórka)
W maju Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowały wystawę Czym jest Oświecenie? .
W maju Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowały wystawę "Czym jest Oświecenie?" .Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Oświecenie jest czymś, co cały czas jakoś definiuje kształt naszego świat. Dzięki tej ekspozycji wracamy do tematów wciąż aktualnych. - Muzeum reaguje na toczące się na świecie debaty o prawach człowieka, demokracji - mówi gość Kasi Dydo. - Wykorzystaliśmy tę okazję też do tego, żeby pokazać stare prace z Gabinetu Rycin BUW - dodaje. 

Czytaj także:
sztuka wystawa obrazy galeria 1200.jpg
Galerie dookoła świata: eksperymenty z dźwiękiem i sztuka, która zaczęła się od jajka

Niewiele osób wie o istnieniu Gabinetu Rycin, Czwórkowy gość nazywa go warszawskim sekretem, a to bezcenny zbiór rysunków i innych prac z kolekcji zapoczątkowanej przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. - Przekopaliśmy się przez olbrzymią ilość prac, wybraliśmy perełki - przyznaje Tomasz Szerszeń, z warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. - Chcieliśmy by były to prace, które wciąż są aktualne, to była podstaw budowania rozmowy między współczesnością, a oświeceniem - dodaje. 

Jak w dialog ze starymi rysunkami zaangażowano współczesnych artystów? Co wynikło z tej szczególnej "rozmowy"? Czy to możliwe, że problemy świata artystów z XVIII wieku, czasu transformacji są wciąż aktualne i dziś? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

Wystawa trwa do 17 czerwca 2018 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Tomasz Szerszeń (kurator wystawy)

Data emisji: 24.05.2018

Godzina emisji: 11.07

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pola Dwurnik - artystka w autoportrecie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 12:00
- Pola Dwurnik kiedyś powiedziała o sobie, że poślubiła malarstwo - mówi Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA, w której możemy oglądać najnowszą wystawę prac artystki. - Maluje bez przerwy - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moja kobiecość". Portret nieoczywisty

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 16:53
"Moja kobiecość" to autorski projekt wymyślony i zrealizowany przez fotografa Michała Gromadę, do którego zostało zaproszonych 29 artystek. Każda z nich przedstawiła swoją definicję kobiecości, która następnie stała się inspiracją do wykonania sesji zdjęciowej i zaprezentowaniem tego pojęcia przed obiektywem.
rozwiń zwiń