X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kaliskie ulice od 25 lat stoją teatrem

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 12:58
Aktorzy teatrów ulicznych mogą grać nawet wtedy, gdy pada deszcz. Jednak dziś wszyscy trzymają kciuki za słoneczną pogodę, by jubileuszowa 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Dziełań Ulicznych rozbłysła pełnym blaskiem. 
Audio
  • Andrzej Tylczyński , pomysłodawca i koordynator Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Działań Ulicznych "La Strada" opowiada o jego 25. edycji (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Anna Jurkovska/Shutterstock

Ten wyjątkowy festiwal jest obecny w przestrzeni Kalisza już 25 lat. Jego organizatorzy prezentują teatr inny, specyficzny, gdzie znak drogowy staje się częścią scenografii, a jezdnia udaje rzekę. 

- Od początku w moim zamyśle festiwal La Strada miał być imprezą dużych, atrakcyjnych dla widza widowisk - mówi Andrzej Tylczyński, pomysłodawca i koordynator tego kaliskiego festiwalu. - Przez te lata udało się to zrealizować. Zainteresowanie tą formą teatru jest, było i dziś rośnie. Coraz więcej miast, szczególnie tych średniej wielkości, chętnie sięga po spektakle i repertuar teatrów ulicznych - dodaje.

I choć teatr uliczny kojarzy się z klaunami, kuglarzami, aktorami na szczudłach to dziś teatr ulicy zabiera również głos w sprawach ważnych, społecznych, aktualnych.

Andrzej Tylczyński Staram się zapraszać widowiska, które są istotne zarówno w Polsce jak i wśród naszych najbliższych sąsiadów. Nie jest nam obca tematyka wojny czy uchodźców 

Jakie teatry zagoszczą w Kaliszu w tym roku? Co specjalnego przygotowano z okazji jubileuszu? Czy zobaczymy coś, co fani festiwalu dobrze znają? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Michał Piwowarek

Data emisji: 14.06.2018

Godzina emisji: 10.15

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Paszta: naszego Lyncha trzeba doświadczyć na żywo

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 13:16
- "Mulholland Drive" jest filmem, który posiada wiele przenikających się wątków. Ich chronologia może być zmieniona, bo i w filmie nie jest ona oczywista. To pomaga przenieść historię na deski teatralne i badać w podobny sposób, w jaki dzieje się to na ekranie - mówił zastępca dyrektora ds. artystycznych Paweł Paszta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co słychać w teatrze? "Kontrapunkt" i Warszawskie Spotkania Teatralne

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 15:00
- W Szczecinie już za chwilę rusza Przegląd Teatrów Małych Form "Kontrapunkt", o którym mówi się, że jest barometrem kondycji współczesnego teatru - mówi Michał Piwowarek.
rozwiń zwiń