Paul McCartney wraca z nowym albumem. 3 grudnia zagra w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 14:20
Paul McCartney zapowiedział premierę nowego albumu. Płyta będzie miała premierę jeszcze w tym roku.
Audio
  • "Egypt Station". Paul McCartney wraca z nowym albumem (Stacja kultura/Czwórka)
Sir Paul McCartney
Sir Paul McCartneyFoto: darkmoon1968/Pixabay

Paul McCartney skończył 73 lata, ale wcale nie udaje się na muzyczną emeryturę. Były Beatles ma w planach kolejne solowe wydawnictwo. Płyta "Egypt Station" ma się ukazać we wrześniu, zapowiadają ją dwa skrajnie różne utwory "I Do Not Know" i "Come On To Me".  Ostatnia płyta Paula McCartneya "New" pochodzi z 2013 roku. Wielu zastanawiało się, czy muzyk zdecyduje się jeszcze nagrać coś nowego. Jak się okazało, na kolejny album nie trzeba będzie długo czekać.

- 7 września ukaże się album artysty zatytułowany "Egypt Station". Paul McCartney ma na nim zaprezentować piosenki, do których teksty napisał jeszcze za czasów The Beatles - zdradzał dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski.

3 grudnia w ramach trasy "Freshen Up" artysta zaprezentuje najnowszy album w Krakowie. - Zawsze chciałem odwiedzić Kraków, słyszałem o nim wiele wspaniałych rzeczy. Podczas ostatniej wizyty w Polsce bawiłem się świetnie, jestem pewny, że i tym razem czeka nas wspaniała noc. Nie mogę doczekać się powrotu. Polsko, szykuj się na rocka!  - pisał na swojej stronie internetowej. 

Jaka będzie nowa płyta Paula McCartney'a? Co przesądza o niesłabnącym fenomenie muzyki The Beatles? Skąd w twórczości McCartney'a bierze się motyw podróży? O tym opowiadali muzyk Piotr Łojek, dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki Marcin Kusy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Piotr Łojek (polski muzyk; gitarzysta, gitarzysta basowy i klawiszowiec), Marcin Kusy (dzinnikarz muzyczny radiowej Jedynki)

Data emisji: 11.07.2018

Godzina emisji: 10.15

mat.pras. (paulmccartney.com)/ac

Czytaj także

Alterfest: z mysłowickiego kościoła wybrzmi alternatywa najwyższej próby

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 13:41
- Początkowo był to mały festiwal, który odbywał się w przestrzeni lokalnych klubów. Dziś, ściągają tu ludzie z całej Polski – mówił dziennikarz Czwórki Damian Sikorski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pearl Jam. Kontra" - nieautoryzowana biografia

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 12:30
Ostatni z wielkich zespołów grunge. I absolutna klasyka rocka. "Pearl Jam. Kontra" to biografia grupy, jakiej od lat brakowało na rynku. Jej autorem jest dziennikarz muzyczny Czwórki Bartek Koziczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sonbird. Emocje przekute w muzykę  

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 15:52
- Jesteśmy trochę zmęczeni, bo ostatnio dużo podróżujemy. Ale granie dla ludzi, patrzenie na ich uśmiechnięte twarze i tryskające emocjami ciała - to wszystko sprawia, że bardzo nam się chce - mówili muzycy Sonbird.  
rozwiń zwiń