O przewidywaniu trendów na Wawa Design Festiwal

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 13:40
- Hasło szóstej odsłony Wawa Design Festiwal brzmi "100 POLSKICH". Tym razem skupimy się na prezentacji prac naszych projektantów - zapowiada organizatorka Iwona Kowalczyk. Impreza odbędzię się w dniach 7–11 września 2018.
Audio
  • Co wydarzy się w tym roku na Wawa Design Fesiwal? (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Evgeniya Porechenskaya

Ewa Krajewska Trendy można przewidzieć na bardzo obszerną przyszłość. Robił to w swoich książkach Stanisław Lem, robił to Ridley Scott w "Blade Runnerze"

W tym roku szczególny akcent będzie położony na Strefę Fashion oraz na prognozowanie trendów. - Nie każdy ma predyspozycje, żeby stać się trendwatcherem, bo potrzebne są tutaj zmysł, wyczucie oraz wiedza, ale samej analizy i umiejętności obserwacji trendów można się nauczyć - wyjaśnia koordynatorka Strefy, Ewa Krajewska.

Wawa Design Festiwal to także cykl warsztatów. - Zajmiemy się m.in. prawami autorskimi w modzie, nauczymy, jak zaprojektować swój sukces i podpowiemy, co zrobić żeby sprzedać swój projekt - opowiada Kowalczyk.


Czytaj także
festiwal 1200.jpg
Festiwalowa moda. W jakim ubraniu słuchać muzyki w plenerze?

Swój udział w festiwalu zapowiedział także wyjątkowy gość z Holandii. Kto to będzie i jaką rolę odegra na Wawa Design? O tym m.in. w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Iwona Kowalczyk (organizatorka festiwalu), Ewa Krajewska (koordynatorka strefy fashion)

Data emisji: 23.07.2018

Godzina emisji: 11.12

kul/ac

Czytaj także

Emo - subkultura smutku i kiepskiej muzyki?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 14:50
Jedna z najmłodszych i najbardziej dyskusyjnych subkultur młodzieżowych powraca na salony. - Emo asocjowane jest z depresją i samookaleczaniem. Tymczasem jest to subkultura ludzi, którzy się ze sobą łączą i roumieją - mówi dziennikarka Weronika Ścierańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwalowa moda. W jakim ubraniu słuchać muzyki w plenerze?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 12:50
- W tym roku stawiamy na wygodę. Nie bójmy się pobrudzić, nie bójmy się dziurawych spodni i poszarpanych swetrów - przekonuje Krzysztof Kujawa, autor bloga "Modne rozmowy.com".
rozwiń zwiń