X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Frombork - kto jest królem klejnotu Warmii?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 15:20
Przez 30 lat ulicami tego miasta przechadzał się Mikołaj Kopernik. Dziś polski astronom ma tam swój grób, swoje muzeum, pomnik, kanał i wieżę. 
Audio
  • Miejski wypad - co robić we Fromborku? (Stacja Kultura/Czwórka)
Pomnik Mikołaja Kopernika usytuowany u stóp Wzgórza Katedralnego we Fromborku powstał  w roku 1973 - w 500. rocznicę urodzin astronoma
Pomnik Mikołaja Kopernika usytuowany u stóp Wzgórza Katedralnego we Fromborku powstał w roku 1973 - w 500. rocznicę urodzin astronoma Foto: cobalt88 / Shutterstock.com

Czytaj także
opinogóra1200.jpg
Miejski wypad z Czwórką: Opinogóra

W Muzeum Mikołaja Kopernika możemy oglądać m.in. wyposażenie gabinetu uczonego doby renesansu. - Poznamy też Kopernika jako lekarza. Jest tu jedna z recept pisana ręką astronoma. Zalecał on pacjentowi dość drogę miksturę, tylko trudno powiedzieć, na jaką dolegliwość - opowiada historyk Tadeusz Kochański.

Ważną atrakcją kulturalną Fromborka jest także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, który odbywa się we wszystkie niedziele od końca czerwca do sierpnia. Jak brzmią fromborskie organy? Co dzieje się w Majątku Tulisówka? O tym m.in. w materiale Justyny Tylczyńskiej.


Czytaj także
Pola Negri 1200 pap.jpg
Tam, gdzie rodzą się gwiazdy. Zapraszamy do Lipna

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Data emisji: 8.08.2018

Godzina emisji: 10.40

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja: imprezy w pociągach i skitour w śniegu

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 12:40
- Po Rosji najlepiej podróżować koleją. Przy czym należy pamiętać, że obowiązuje tam specyficzna kultura jazdy tym środkiem transportu - opowiada Dorota Chojnowska, autorka bloga "Ale piękny świat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie los poniesie. O podróżach, które zmieniają punkt widzenia

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 17:00
- Podczas wypraw zmieniają się priorytety. Zamiast myśleć o problemach w pracy, muszę zająć się szukaniem noclegu albo organizowaniem sobie jedzenia - opowiada Dawid Białowąs, autor bloga "Gdzie los poniesie".    
rozwiń zwiń