Agnieszka Więdłocha wyśle słowa BohaterON

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 12:40
- W tym roku mam nadzieję wysłać bardzo dużo kartek, usiąść do tego i zacząć pisać jakieś mądre słowa - mówi Agnieszka Więdłocha, ambasadorka akcji "BohaterON - włącz historię". - Na kartkach można napisać wszystko, co się w sercu kryje - dodaje organizatorka kampanii. 
Audio
  • Agnieszka Więdłocha i Agnieszka Łysiuk-Krajewska opowiadają o akcji "BohaterON - włącz historię" (Stacja Kultura/Czwórka)
Agnieszka Więdłocha i Agnieszka Łysiuk-Krajewska
Agnieszka Więdłocha i Agnieszka Łysiuk-KrajewskaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

- Co napisać, jakich słów użyć, to jest problem i poświecę na to sporo czasu - przyznaje aktorka. - Od trzech lat trwania kampanii BohaterON ludzie piszą dużo ciepłych słów: że są wdzięczni, że dziękują, że zawsze będą pamiętać - podpowiada Agnieszka Łysiuk-Krajewska,przewodnicząca komitetu organizacyjnego kampanii. 

Czytaj także:
powstanie_1200.jpg
Cywile w Powstaniu Warszawskim. Gdy ciasno i głód

BohaterON to już 215 tysięcy wysłanych kartek. Są to tradycyjne pocztówki, ale i listy czy kartki zrobione własnoręcznie przez nadawców. - Z roku na rok ta liczba się zwiększa, co nas cieszy, bo wiemy ile one znaczą dla powstańców - podkreśla gość Czwórki. - Uczestnicy walk 1944 roku są zawsze wzruszeni, gdy mówią o tych kartach, to są wielkie paczki listów - dodaje. 

Agnieszka Więdłocha przywołuje swoją rozmowę z wujkiem Antka Pawlickiego, powstańca, który dziś mieszka w Londynie. Relacjonuje, jak przyjemnym uczuciem są dla niego coroczne przesyłki. Okazuje się, że efektem BohaterON są setki wzruszeń powstańców, ale też wspaniałe znajomości, ciepłe rozmowy. Jak dołączyć do tej akcji? Jak wysłać bezpłatną kartkę? Skąd wziąć dane powstańca, któremu chcemy wysłać pocztówkę? O tym w nagraniu audycji. 

Zapraszamy do serwisu Powstanie Warszawskie >>> 

Akcja trwa do 2 października. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Dominika Klimek

Goście: Agnieszka Więdłocha (aktorka, ambasadorka akcji "BohaterON -włącz historię"), Agnieszka Łysiuk-Krajewska (przewodnicząca komitetu organizacyjnego kampanii)

Data emisji: 14.08.2018

Godzina emisji: 10.17

pj

Czytaj także

Katarzyna Warnke. Z planu "Botoksu" do świata muzyki

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 10:20
Katarzyna Warnke nie tylko świetnie radzi sobie na planie filmowym i na scenie w teatrze, ale jest też wdzięczną interpretatorką polskiej piosenki autorskiej.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marieta Żukowska: aktorstwo pozwala mi przekraczać granice

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 12:50
- Paradoksalnie to właśnie te zmiany, które wydają nam się trudne, prowadzą do czegoś wspaniałego. Najcięższe doświadczenia sprawiają, że jesteśmy w stanie cieszyć się z małych rzeczy - mówiła aktorka Marieta Żukowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ajas maszyna" - sztuka, która stawia pytania o bohaterstwo

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 17:00
- Interesuje mnie robienie spektaklu w ramach święta państwowego. Te okoliczności były środowiskiem naturalnym greckiego dramatu, który służył dyskusji o demokracji - mówi Natalia Korczakowska, reżyserka spektaklu przygotowanego z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 
rozwiń zwiń