Katarzyna Warnke: lubię gotować w szpilkach

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 09:00
O Katarzynie Warnke na pewno nie można powiedzieć, że żyje samą pracą. Aktorka - oprócz grania - śpiewa, reżyseruje, uprawia przeróżne sporty i gotuje, najchętniej dla przyjaciół.
Audio
  • Katarzyna Warnke opowiada o swoich zawodowych wyzwaniach i życiu prywatnym (Strefa Prywatna/Czwórka)
Katarzyna Warnke
Katarzyna WarnkeFoto: PAP/Marcin Kmieciński

Od 17 czerwca możemy oglądać Kasię Warnke i Piotra Stramowskiego w obrazie "W spirali" w reżyserii Konrada Aksinowicza. - Było to ogromne wyzwanie, bo cały film sprowadza się do relacji dwojga, a później trojga ludzi. To historia małżeństwa w kryzysie. Krzysztof i Agnes wyruszają za miasto, by naprawić to, co zepsute - mówi aktorka. - Napięcia małżeńskie to bardzo poważne sprawy, trudne - dodaje.

Znajomi i przyjaciele o Kasi Warnke mówią w samych ciepłych słowach. Ona sama zaznacza jednak, że potrafi być gejzerem, jeśli na czymś jej zależy. - Kocham ciszę, kocham, gdy ktoś działa łagodnie. Jeśli zaś coś robię, to chcę to zrobić w jak najlepszej jakości. Wtedy o to walczę - opowiada. 

Aktorka w "Strefie prywatnej" opowiada o swoim mieście rodzinnym, spacerach dawnymi ścieżkami, o gotowaniu dla przyjaciół, jodze i jeździe na rowerze, śpiewaniu z Wojtkiem Mazolewskim, wspomina też czasy studiów w Krakowie.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Katarzyna Warnke (aktorka)

Data emisji: 21.06.2016

Godzina emisji: 20.00

pj

Czytaj także

Lalkarstwo - trud pociągania za sznurki

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 10:41
- W każdej postaci, którą odgrywamy, odnajdujemy cząstkę siebie i dajemy jej cząstkę siebie - mówi Alicja Pietruszka, aktorka lalkarka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"W spirali" kryzysu - z Kasią Warnkę i Piotrem Stramowskim

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 09:40
- "W spirali" to film, który wymaga szczególnej oprawy, na pewno nie popcornu - mówi Katarzyna Warnke. - Uważam, że jest magiczny - dodaje Piotr Stramowski. A psycholożka Martyna Harland dodaje go do listy obrazów filmoterapeutycznych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Inspicjent teatralny. Praca niedoceniana, ale i nieoceniona

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 14:23
Ogromne platformy, wirtualne wizualizacje, orkiestra i skomplikowany układ świateł, a do tego biegający za kulisami aktorzy – to wszystko koordynuje jedna osoba: inspicjent teatralny.
rozwiń zwiń