X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawa wybiera Warszawiankę Stulecia

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 13:23
Otwarta, silna, zaangażowana, tolerancyjna, ciekawa. - Do tych cech powinniśmy dążyć - mówią goście Kasi Dydo. - Powinna posiadać je każda kobieta, która dąży do jakiejś zmiany, by coś się wydarzyło, poprawiło. Te cechy otwierają na świat - dodaje Kinga Sochacka z Domu Spotkań z Historią. 
Audio
  • O plebiscytach na Warszawiankę Roku i Warszawiankę Stulecia (Stacja Kultura/Czwórka)
Pomnik Syrenki na rynku w Warszawie
Pomnik Syrenki na rynku w WarszawieFoto: Shutterstock.com/ RossHelen

W tym roku mija 100 lat od odzyskania niepodległości i obchodzimy setną rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych.  Miasto Stołeczne Warszawa wyszło z inicjatywą, żeby co roku wybierać Warszawiankę Roku, a z okazji jubileuszów wybrać również Warszawiankę Stulecia.  

- Do obu plebiscytach kapituły wybrały po 10 kobiet, które specjalnie się wyróżniły w dziejach nie tylko Polski ale i Warszawy - mówi Kinga Sochacka. - Przyjęliśmy cezurę czasową 1918-2018. Ale i to nie ułatwiło za bardzo wyboru - opowiada Anna Czerwińska. - W pierwszej kolejności nasuwały się kobiety, które znamy z mediów, ale chcieliśmy, by ten wybór był bardziej urozmaicony. To doskonała okazja, by przypomnieć o kobietach, o których dziś się nie pamięta, a przez swoją działalność wpłynęły na nas - dodaje. 

O których Warszawiankach zapomniała historia? Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kiedy i gdzie można dowiedzieć się więcej o tych zasłużonych Polkach? Gdzie i jak można zagłosować w Plebiscytach? O tym w rozmowie ze "Stacji Kultura".

Co łączy kobiety nominowane do tytułu „Warszawianki Stulecia”? W jakich czasach żyły? O jakiej Warszawie marzyły? Czy ich dokonania mogą być dla nas inspiracją? Na wszystkie te pytania poszukamy odpowiedzi 2 i 9 października o 18:30 w Domu Spotkań z Historią. Naszymi gośćmi będą członkowie rodzin i przyjaciele nominowanych bohaterek, a także badaczki historii kobiet.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Anna Czerwińska (członkini kapituły Plebiscytu na Warszawiankę Stulecia, związana z Fundacja na Rzecz Równości i Emancypacji STER) Kinga Sochacka (Dom Spotkań z Historią, związana z Fundacją Warszawa jest Kobietą)

Data emisji: 01.10.2018

Godzina emisji: 11.17

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ignacy Jan Paderewski - Michael Jackson swoich czasów

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 11:03
- Na wystawie "Ignacy Jan Paderewski. Anatomia geniuszu" chcieliśmy pokazać wielką postać - mówi Aleksander Laskowski, współautor scenariusza ekspozycji. - Należy pamiętać, że nie byłoby naszej niepodległości, gdyby nie Paderewski, ale też nie byłoby Paderewskiego, gdyby nie Chopin, którego muzykę genialnie interpretował - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys Szyc o #TheMuBa. Ze sceny do widowni, którą jest cały świat

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 13:53
- Wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy w Polsce raczkował jeszcze Netflix, Teatr Telewizji był na rozdrożu, brakowało też teatru na żywo, który kiedyś miał mocną pozycję, a później niemal zupełnie zniknął - opowiadał aktor i pomysłodawca projektu #TheMuBa Borys Szyc.
rozwiń zwiń