Zwykłe seriale o mrokach duszy ludzkiej i emocjach

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 14:48
W tym tygodniu Anna Luboń zabiera nas do Płocka, królewskich komnat i dwóch, jakże odmiennych, amerykańskich miasteczek. 
Audio
  • Anna Luboń poleca seriale (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Kaspars Grinvalds

- "Pod powierzchnią" to najnowszy serial TVN-u. Ta stacja raczej unika seriali psychologicznych, takich, które opowiadają o mrokach duszy, czyli tego, co robi cały świat od wielu lat. Te wszystkie najlepsze seriale, nawet jeśli są kryminałami, to naprawdę są opowieścią o człowieku o jego wnętrzu i mroku - mówi szefowa działu Kultura w magazynie "Elle". 

Pierwszy raz w serialu możemy zobaczyć Magdalenę Boczarską, której, jako serialowy mąż, towarzyszy Bartłomiej Topa. - Ja bym ten serial porównała do "The Affair", ponieważ dramat, jaki łączy i dzieli głównych bohaterów to jest śmierć dwuletniego dziecka - mówi gość Kasi Dydo. - Jest tu dużo lokalności, akcja dzieje się w Płocku, który jest bardzo urokliwy: małe budyneczki, małe uliczki i Wisła, nad którą dzieje się dużo złego, ale też dobrego. Trochę jest miłości, choć jest ona nielegalna - dodaje. 

Co jeszcze Annę Luboń pociąga w tej produkcji? W czyje głowy uwielbia zaglądać znawczyni świata seriali? 

Gość Kasi Dydo z dużymi emocjami czeka też na drugi sezon serialu "Wielkie kłamstewka", które postać reżysera Jean-Marca Vallée łączy z "Ostrymi przedmiotami". Anna Luboń chwali wrażliwość twórcy, jego spojrzenie na świat kobiet, które dostrzegamy w obu tych produkcjach. 

Zupełną niespodzianką w tym zestawieniu jest opowieść "The Crown" o świecie brytyjskiej monarchii. - Ten serial uwodzi tym, że pokazuje dwór angielski jako ludzi, którzy zdradzają się, oszukują, kryją się przed sobą, mają do siebie o coś żal, czują się skrzywdzeni - opowiada gość Czwórki. A czemu serial jest taki grzeczny? I kto wcieli się w postać księżnej Diany? O tym m.in. w rozmowie z audycji "Stacja Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Luboń (szefowa działu Kultura w magazynie "Elle")

Data emisji: 23.10.2018

Godzina emisji: 10.16

pj/kd

Czytaj także

Anna Luboń: "Maniac" - tak wciąga, że można oszaleć

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 13:44
- Po obejrzeniu tego serialu jestem w szoku, każdy odcinek robi ze mną co innego - mówi Anna Luboń, miłośniczka seriali i szefowa działu Kultura w magazynie "Elle". - Jest świetna obsada Emma Stone, Jonah Hill, Justin Theroux - w każdym odcinku grają oni inne role - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Baletnica w przyszłości, cukierkowa Dolina Krzemowa - co się dzieje w serialowym świecie?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 14:19
Anna Luboń wpadła w pułapkę tytułu "Znajdź mnie w Paryżu". Jako miłośniczka stolicy Francji obejrzała pierwszy odcinek tego serialu, który okazał się produkcją dla dzieci i młodzieży. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Obsesja Eve", "Nielegalni", "Ślepnąc od świateł". Seriale na jesień

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 13:30
- Bohaterka, wokół której kręci się akcja serialu "Obsesja Eve", jest seryjną morderczynią. Wpisuje się więc jeden z najchętniej oglądanych filmowych motywów – psychopatycznego mordercy – mówiła szefowa działu kultury "Elle" Anna Luboń.
rozwiń zwiń