Jak napisać świąteczną piosenkę?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 15:50
- Utwór "Uciekam z miasta" mieści się w kategorii "piosenka świateczna". Praca nad muzyką i tekstem zajęła nam może 40 minut, a potem do akcji wkroczył Piotr Firan - śmieją się członkowie Hekatonu Kompozytorskiego. 
Audio
  • O świątecznych przebojach i piosence "Uciekam z miasta" (Stacja Kultura/Czwórka)
Duśka Wacławik, Kasia Sobolewicz, Bartosz Koprowski, Piotr Firan i Kasia Dydo
Duśka Wacławik, Kasia Sobolewicz, Bartosz Koprowski, Piotr Firan i Kasia DydoFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

Autor publicystycznej audycji "Czat Czwórki" śpiewać lubił od zawsze. Ale to dzięki namowom Duśki Wacławik i Kasi Sobolewicz postanowił zrobić to publicznie. - Wiedziałem, że ta piosenka gdzieś zalega, ale kiedy usłyszałem, że dzieczyny planują ja nagrać, wysłałem im demo, a potem wszedłem do studia - opowiada Piotr Firan.

"Uciekam z miasta" to kompozycja "świąteczna inaczej". - Co tu dużo mówić, nie lubię świąt i nie znoszę świątecznej atmosfery. I o tym trochę jest ta piosenka. O ucieczce od ciężaru oczekiwań i społecznej precji - wyjaśnia Duśka Wacławik

W audycji zastanawiamy się także, czy każdy artysta marzy, żeby napisać świąteczną piosenkę, sprawdzamy, ile można zarobić na "christmasach" i prezentujemy, jak śpiewa Piotr Firan.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Duśka Wacławik, Kasia Sobolewicz, Bartosz Koprowski i Piotr Firan

Data emisji: 6.12.2018

Godzina emisji: 11.

kul/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bovska: już nie jestem obiecującą debiutantką

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 13:30
- Na przebiegu mam 33 lata, w dorobku trzy płyty. Zdecydownie nie jest to czas na podsumowania, ale na to, by zastanowić się, ile jeszcze pierwszych razów przede mną - opowiada Bovska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Biały album" Beatlesów do dziś edukuje muzyków

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 15:50
"Biały album" The Beatles od 50 lat zachwyca, inspiruje i podbija serca kolejnych pokoleń wielbicieli muzyki. - Są na nim utwory proste, zbudowane na jednym akordzie. Są też kompozycje skomplikowane, odwołujące się do rozwiązań stosowanych w muzyce klasycznej - opowiada kompozytor i gitarzysta Piotr Łojko.  
rozwiń zwiń