"Kemping", "The Kominsky Method". Polecamy seriale nominowane do Złotych Globów

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 12:44
Ogłoszono nominacje do Złotych Globów 2019. Wśród nich m.in. polecane w "Stacji kultura" "Obsesja Eve", "The Kominsky Method", czy "Bodyguard". Jak oceniła je Anna Luboń?
Audio
  • Złote Globy 2019. Anna Luboń poleca nominowane seriale (Stacja kultura/Czwórka)
Jennifer Garner Juliette Lewis Ione Skye David Tennant and Arturo Del Puerto - aktorzy serialu Camping
Jennifer Garner Juliette Lewis Ione Skye David Tennant and Arturo Del Puerto - aktorzy serialu "Camping"Foto: Shutterstock/DFree

jennifer garner 1200.jpg
"Kemping", czyli wakacje waszych koszmarów

- Michael Douglas w "The Kominsky Method" gra aktora, którego kariera nie potoczyła się do końca tak, jakby sobie tego życzył. Partneruje mu Alan Arkin, który wciela się w rolę jego dawnego agenta. Wygląda na to, że pod koniec życia agent gwiazd ma się lepiej, niż świetnie zapowiadająca się gwiazda - mówiła o nowej produkcji Netflixa Anna Luboń.

- Bohaterowie to mężczyźni, którzy wyrośli w tzw. starym Hollywood, a których świat dziś powoli się rozpada. To serial, w którym zderzają się groteska i dramat.

Zimna Wojna_1200.jpg
Złote Globy bez "Zimnej wojny" i premiery filmowe

Zobacz zwiastun serialu "The Kominsky Method" z Michealem Douglasem i Alanem Arkinem: 


- O ile "The Kominsky Method" w przewrotny sposób opowiada o tym, jak wiele wyobrażeń na temat naszego życie weryfikuje się w jesieni naszego życia, o tyle "Kemping" pokazuje odwrotną sytuację - zapowiadał gość Czwórki. 


shutterstock lady gaga bradley cooper 1200.jpg
Premiery filmowe: "Narodziny gwiazdy", "Grinch", "Over the Limit"

Opowiada o grupie przyjaciół, która z okazji 45. urodzin jednego z bohaterów wybiera się na tytułowy kemping. - Pochodzą z dużego miasta, żyją według hiperpoprawnych politycznie haseł i przerysowanych metod rozwoju duchowego. Każda z postaci jest tak mocno wsłuchana w samego siebie, że nie jest w stanie usłyszeć innych. Nie chcielibyśmy znaleźć się na tym kempingu, a miało być tak miło - komentowała dziennikarka.

Zobacz zwiastun serialu "Camping":

W audycji rozmawialiśmy także o nominowanych "Zabójstwie Versace", "Homecoming", "Zawód: Amerykanin" czy anglielskim blockbusterze, serialu "Bodyguard" - Kiedy w Wielkiej Brytanii pojawiał się kolejny odcinek pustoszały ulice - mówiła prowadząca Katarzyna Dydo. Kto poprowadzi galę wręczenia Złotych Globów? Którzy aktorzy zostali nominowani? Czy jury wybrało najlepsze propozycje małego ekranu? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Luboń (dziennikarka, szefowa działu kultury w magazynie Elle)

Data emisji: 11.12.2018

Godzina emisji: 10.10

ac

Czytaj także

"Obsesja Eve", "Nielegalni", "Ślepnąc od świateł". Seriale na jesień

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 13:30
- Bohaterka, wokół której kręci się akcja serialu "Obsesja Eve", jest seryjną morderczynią. Wpisuje się więc jeden z najchętniej oglądanych filmowych motywów – psychopatycznego mordercy – mówiła szefowa działu kultury "Elle" Anna Luboń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zwykłe seriale o mrokach duszy ludzkiej i emocjach

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 14:48
W tym tygodniu Anna Luboń zabiera nas do Płocka, królewskich komnat i dwóch, jakże odmiennych, amerykańskich miasteczek. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Genialna przyjaciółka", "1983", "Skandal w angielskim stylu". Polecamy seriale

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 13:47
Na platformie HBO można już oglądać ekranizację bestsellera Eleny Ferrante pt. "Genialna przyjaciółka". To opowieść o trwającej od czasów dzieciństwa przyjaźni dwóch kobiet i bardzo mocny obraz Neapolu. 
rozwiń zwiń