Muzyczno-kulturalne podsumowanie 2018 roku: Queen, Stonesi i Houston

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 20:02
- Ten rok zarówno w samej muzyce, jak i w literaturze i filmie o tej tematyce, był bardzo dobry - zapewniali Damian Sikorski i Michał Piwowarek.
Audio
  • Muzyczno-kulturalne podsumowanie roku 2018 (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Billion Photos

- "Whitney" to dokument o życiu i karierze Whitney Houston. Szczery do bólu film, będący jednocześnie potwornie smutną współczesną tragedią, opowiadaną niestety ustami ludzi, którzy do niej doprowadzili - tłumaczył Damian Sikorski. - Poznajemy z jednej strony blaski sławy wokalistki, a z drugiej jej tragiczne losy - mówił dziennikarz. A jak przekonywała Małgorzata Borychowską z Kina Świat, ten film pokazuje "ludzką stronę" artystki, m.in. w relacjach prywatnych z rodziną.

W programie mówiliśmy także m.in. o głośnym filmie "Queen", czyli historii legendarnej grupy, o którym opowiadał Łukasz Muszyński. Jakie skandale wiązały się z tą produkcją w trakcie realizacji?  I dlaczego najważniejszym polskim krążkiem tego roku, zdaniem Damiana Sikorskiego, była płyta "Albo inaczej II", nagrana m.in. przy udziale Ralpha Kamińskiego, czy Darii Zawiałow? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie mówiliśmy też o płycie Marty Zalewskiej, laureatki 2. odsłony konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno" >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Damian Sikorski (dziennikarz muzyczny Czwórki)

Data emisji: 27.12.2018

Godzina emisji: 11.10

kd

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Whitney. "Bez niej nie byłoby Mariah Carey i Beyoncé"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 12:50
Na scenie głos anioła, poza sceną życie, które ciężko jest znieść. - Film "Whitney" pokazuje nieznaną twarz artystki, która na całym świecie sprzedała ponad 200 milionów płyt - mówi Małgorzata Borychowska z Kino Świat.
rozwiń zwiń