Seriale nagrodzone Złotym Globem. Poleca Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 11:29
Na liście tegorocznych zwycięzców znalazły się m.in. takie tytuły, jak: "The Kominsky Method", "Zawód: Amerykanin" czy "Zabójstwo Versace: American Crime Story". Na które warto zwrócić uwagę?
Audio
  • Komentujemy galę rozdania Złotych Globów. Na które z nagrodzonych seriali warto zwrócić uwagę? (Stacja kultura/Czwórka)
Aktorka Sandra Oh była współprowadziła galę Złote Globy 2019. Zdobyła także statuetkę w kategorii najlepsza aktorka w serialu dramatycznym za rolę w  Obsesji Eve
Aktorka Sandra Oh była współprowadziła galę Złote Globy 2019. Zdobyła także statuetkę w kategorii najlepsza aktorka w serialu dramatycznym za rolę w "Obsesji Eve"Foto: Featureflash Photo Agency/Shutterstock

- Nagrodę w kategorii najlepszy serial dramatyczny, w ostatnim roku emisji dostał serial "Zawód: Amerykanin". Moim zdaniem to seria, która zasługuje na miano nowego klasyka amerykańskiej telewizji - mówił krytyk filmowy Łukasz Muszyński. 

Zobacz zwiastun serialu "Zawód: Amerykanin":

- Twórcą jest były oficer CIA Joe Weisberg. Napisał książkę, która trafiła w ręce i zachwyciła scenarzystę filmowego Grahama Yosta. Ich współpraca zaowocowała sześciosezonową serią, która podbiła serca Amerykanów - opowiadał gość Czwórki. 

Tegoroczna współprowadząca galę Sandra Oh sama wyszła z niej ze statuetką. Aktorka została nagrodzona za najlepszą postać kobiecą w serialu "Obsesja Eve". - Oh wciela się postać znudzonej pracą biurową agentki MI5, która wpada na trop nieuchwytnej zabójczyni. Rozpoczyna się gra, która wciąga do ostatniego odcinka. Premiera drugiego sezonu serialu zaplanowana jest na kwiecień 2019 roku - zapowiadał krytyk. 

Zobacz zwiastun serialu "Obsesja Eve":

W audycji rozmawialiśmy także o serialu "Ostre przedmioty", "Zabójstwo Versace: ACS" i "The Kominsky Method". Którą nagrodę oceniono jako najbardziej zasłużoną? Którego z faworytów stawki nie otrzymał w tym roku statuetki?  Jak w roli prowadzących poradzili sobie Adam Sandberg i Sandra Oh i czy tegoroczna gala odbyła się bez kontrowersji? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, dziennikarz)

Data emisji: 8.01.2019

Godzina emisji: 10.06

ac/pj

Czytaj także

Seriale na dobre święta: "Ucieczka z Dannemory", "Tytani", "Odpowiednik"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 17:00
- Kiedyś żyliśmy w pięknym przekonaniu, że jeden serwis streamingowy załatwi nam dostęp do wszystkich seriali świata. Tymczasem platform z serialami przybywa, a każda w swojej ofercie ma prawdziwe perły - mówi Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Mary Poppins”, "Spider-Man Uniwersum", "Aquaman"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 13:27
W ten weekend na ekrany kin wchodzi najnowszy film Hamiltona Luske i Roberta Stevensona pt. "Mary Poppins powraca". Historia zasadniczej, ale trochę zwariowanej opiekunki to film dla całej rodziny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zabawa, zabawa", "Mój piękny syn", "Bumblebee". Polecamy premiery filmowe

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 12:15
"Zabawa, zabawa" to najnowszy film polskiej reżyserki Kingi Dębskiej. - Porusza temat alkoholizmu, inny, niż ten, który znamy z polskiego kina, bo dotyczący kobiet - zapowiadała prowadząca Katarzyna Dydo.
rozwiń zwiń