X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paryż, Wiedeń, Londyn. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 15:04
Do 24 lutego w Muzeum Freuda w Londynie trwa wystawa "Freud, Dali and Metamorphosis of Narcissus". Opowiada o tym, w jaki sposób na surrealistów wpłynęły XIX-wieczne badania nad histerią i hipnozą. 
Audio
  • Portreciści dawnych mistrzów, psychoanaliza w sztuce, design dokumentalny. Wystawy poleca Dominika Klimek (Stacja kultura/Czwórka)
Dali Atomicus  zdjęcie wykonane w 1948 przez Philippea Halsmana
"Dali Atomicus" – zdjęcie wykonane w 1948 przez Philippe’a HalsmanaFoto: WikiImages/Pixabay

Obaj panowie - Sigmund Freud i Salvador Dali spotkali się w 1938 roku. - Jak się okazuje Dali był wielkim fanem Freuda, a badania ojca psychoanalizy pozostały nie bez znaczenia dla twórczości surrealistów - mówiła dziennikarka, Dominika Klimek. 

Na wystawie odnajdziemy przenikające się wpływy sztuki i współczesnej psychologii. Zebrane eksponaty wyjaśniają, w jaki sposób oba nurty wzajemnie się kształtowały.

Zobacz zwiastun wystawy "Freud, Dali and Metamorphosis of Narcissus":

W Muzeum Vitra w Niemczech do 20 stycznia można było oglądać prace holenderskiej projektantki Christien Meindertsma. - Artystka uważa, że jako projektanci powinniśmy myśleć nie tylko o nadawaniu kształtu projektowi, ale również o tym, skąd pochodzą surowce i materiał, na którym pracujemy oraz co stanie się z produktem po jego wyrzuceniu. Wypracowała własny styl, który nazwała designem dokumentalnym - opowiadał kurator wystawy.

Opowiedzieliśmy także wystawę Félixa Nadara - jednego z najważniejszych fotografów XIX wieku. - Był portrecistą ówczesnych celebrytów: Wiktora Hugo, Giuseppe Verdiego czy Juliusza Verne'a. Zajrzeliśmy także od Muzeum Albertina w Wiedniu, opowiedzieliśmy też o historycznej podróży od Palmiry po Mosul. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Materiał: Dominika Klimek

Data emisji: 30.01.2019

Godzina emisji: 10.16

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia designu. Ile o przywódcy mówi krzesło, na którym siedzi?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:41
W muzeum Vitra Design Museum otwarto wystawę poświęconą sztuce użytkowej. Opowiada ona równoległą historię przemian w dziedzinach polityki i designu, które - jak udowadniają kuratorzy "Sits of power" - przez dekady nieustannie się przenikały. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Helen Levitt i Ed Ruscha na wystawach w Wiedniu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:59
Nazywana jest najmniej znaną z najważniejszych postaci w historii amerykańskiej fotografii XX wieku. Porównywana z Henrim Cartierem-Bressonem czy Walkerem Evansem, przez niemal 70 lat tworzyła zdjęcia, które stały się niezwykle wyrazistą dokumentacją przekroju społecznego Nowego Jorku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wes Anderson w Wiedniu, Tamara Łempicka w Madrycie. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 10:54
- Kunsthistorisches Museum to encyklopedyczne muzeum poświęcone dawnym mistrzom. Nie kolekcjonujemy sztuki nowoczesnej i współczesnej, ale chcemy docierać do sceny takiej sztuki - mówiła Sabine Haag dyrektor Kunsthistorisches Museum w Wiedniu.
rozwiń zwiń