Cyrk. Tajemnicą wolności jest dyscyplina

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 15:20
- Współczesny cyrk często wychodzi poza ramy tradycyjnego widowiska. Zaczyna otwierać się na inne formy sztuki i zaczyna dyskutować z widzem - mówi Agnieszka Bińczycka.
Audio
  • O renesansie sztuki cyrkowej (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: avi_acl/Pixabay.com

Sztuka cyrkowa jest stara jak świat. Wzięła się od rzemiosła, a jej zalążki można zaobserwować na wiele tysięcy lat przed naszą erą Agnieszka Bińczycka

Cyrk, na arenie wszystkich widowisk, reprezentuje trzy emocje: strach, śmiech i zachwyt. - Tradycyjne przestawienie cyrkowe skomponowane jest z różnych odczuć, które pojawiają się u widza w trakcie widowiska. Ale te trzy stany dominują - opowiada współautorka książki "Cyrk w świecie widowisk".

Gość Czwórki wspomina także pierwsze widowiska w historii sztuki cyrkowej i  banitów, którzy zamieniali się w akrobatów i żonglerów, tłumaczy również, w jaki sposób cyrk opowiada o świecie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Agnieszka Bińczycka (współautorka książki "Cyrk w świecie widowisk")

Data emisji: 30.01.2019

Godzina emisji: 11.16

kul/kd

Czytaj także

Cara Delevingne. "W jej powieści młodzież przejrzy się jak w lustrze"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 16:20
Jedna z najsłynniejszych modelek na świecie stowrzyła thriller doskonały. - Cara Delevingne we współpracy z wytrawną pisarką Rowan Coleman napisała pełnoprawną powieść, w której pokazuje, jak żyje i co czuje współczesna młodzież - opowiada Ewa Holewińska z wydawnictwa Jaguar.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakub Barzak ze Storytel: lektor musi widzieć dwa zdania do przodu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 17:13
- Żyjemy w szybkich czasach, kultura audio zaczyna coraz mocniej pojawiać się w naszym życiu - mówił Jakub Barzak, marketing manager z platformy Storytel. 
rozwiń zwiń