"12 obrazów na sekundę" Sean Bobbit o kulisach filmu "Twój Vincent"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 12:58
Rok po nominacji do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany dla filmu "Twój Vincent" w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmanaa, twórcy projektu zapowiedzieli, że w lutym ukaże się kolekcjonerski album oraz dokument o przygotowaniach do filmu.
Audio
  • Sean Bobbit o kulisach filmu "Twój Vincent" (Stacja kultura/Czwórka)
Jedna z ręcznie namalowanych klatek z filmu Twój Vincent
Jedna z ręcznie namalowanych klatek z filmu "Twój Vincent"Foto: mat. promocyjne

- Od początku wiedziałem, że "Twój Vincent" to będzie wyjątkowy i nowatorski projekt. To przyszłość, za którą trzeba nadążyć - mówił producent Sean Bobbit. 

- Uwierzyłem w ten projekt i wiedziałem, że przekonam do niego innych. Kiedy włączyło się do niego miasto Wrocław, informacja o filmie rozniosła się viralowo. Zwiastun obejrzało 200 mln ludzi. Wiedzieliśmy, że to będzie sukces - wspominał gość Czwórki. 

W "Twój Vincent. Podróż" znajdziemy rozmowy z twórcami oraz kompilację 181 dzieł van Gogha, które zostały wykorzystane w filmie z wyjaśnieniem techniki procesu odtwarzania dzieł malarza. Wstęp do książki napisał Axel Ruger, dyrektor The Van Gogh Museum w Amsterdamie, które posiada największą kolekcję dzieł van Gogha na świecie. Album ukaże się w polskiej i angielskiej wersji językowej. 

Jak wyglądały stanowiska malarzy współpracujących przy projekcie?  Ile obrazów przypadało na jedną klatkę filmową? Jak długo trwał proces twórczy i jaka była w nim rola filmowców? O kulisach produkcji filmu opowiadał jego producent Sean Bobbitt. W Czwórce zdradził też nad jakimi nowymi projektami pracuje z Dorotą Kobielą i Hugh Welchmanem. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Sean Bobbitt (główny producent filmu "Twój Vincent")

Data emisji: 13.02.2019

Godzina emisji: 10.16

ac/kul


Czytaj także

Powstanie serial na podstawie "Króla" Szczepana Twardocha

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 12:33
Jedna z najgłośniejszych książek Szczepana Twardocha trafi na mały ekran. Canal+ wykupił prawa do ekranizacji powieści.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Martyna Wojciechowska: nie ma planety B

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 15:00
- Świat ma nam wiele do zaoferowania, szkoda, że nie potrafimy z tego korzystać. Zapominamy, że nie jesteśmy dominującym elementem układanki pod hasłem "planeta Ziemia" - wyjaśnia Martyna Wojciechowska, podróżniczka i ambasadorka filmu "Mia i biały lew".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sundance Film Festiwal. "Wyznacza trendy, daje równe szanse"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 12:00
Sundance Film Festiwal - największe święto kina niezależnego to dzieło amerykańskiego aktora, Roberta Redforda. W trakcie tegorocznej edycji wyróżniona została Krystyna Janda za film "Słodki koniec dnia". Imprezie przyglądał się dziennikarz Artur Zaborski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"The Umbrella Academy", "Opowieść podręcznej", "Wielkie kłamstewka". Premiery w świecie seriali

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 17:08
- "The Umbrella Academy" to serial należący do gatunku, który od ponad dekady rządzi masową wyobraźnią - mówił krytyk filmowy Łukasz Muszyński. - To kolejny film Netflixa o superbohaterach.
rozwiń zwiń