Oscary 2019: gift boxy lepsze od samej gali?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 13:20
- Wspólny występ Lady Gagi i Bradleya Coopera był dla mnie najjaśniejszym punktem tegorocznej ceremonii. Jest między nimi jakaś chemia, która sprawia, że za każdym razem "Shallow" chwyta za serce - opowiada krytyk Łukasz Muszyński.
Audio
  • Krytyk filmowy Łukasz Muszyński relacjonuje garę Oscarów 2019 (Stacja Kultura/Czwórka)
Andrew Wyatt, Anthony Rossomando, Mark Ronson i Lady Gaga pozują z Oscarami za Najlepszą piosenkę Shallow
Andrew Wyatt, Anthony Rossomando, Mark Ronson i Lady Gaga pozują z Oscarami za Najlepszą piosenkę "Shallow"Foto: PAP/EPA/ETIENNE LAUREN

W tym roku Oscary zostały rozdane po raz 91., pierwszy raz bez głównego prowadzącego. - zamiast monologu rozpoczynającego ceremonię, obejrzeliśmy występ zespołu Queen z Adamem Lambertem. Muzycy zagrali "We Are The Champions" i poderwali publiczność zgromadzoną w Dolby Theatre z miejsc - opowiada gość Czwórki.

Serwis specjalny: Oscary 2019 - SZCZEGÓŁY >>>

Statuetki dla najlepszego reżysera, za najlepszy film nieanglojęzyczny i za najlepsze zdjęcia trafiły do Alfonso Cuaróna. - Odbierając Oscara artysta pięknie opowiadał o Meksyku i o swoich korzeniach, które stały się punktem wyjścia dla "Romy" - mówi krytyk filmowy.


zimna wojna mat prasowe 1200.jpg
Aleksandra Staszko: myślałam, że "Zimna wojna" będzie buchać kolorami

Film Cuaróna we wszystkich kategoriach pokonał "Zimną wojnę" Pawła Pawlikowskiego, ale i tak polska kinematografia osiągnęła sukces, jakiego nigdy jeszcze nie było. Co po ceremonii powiedział Tomasz Kot? Który superbohater zasłużył na Oscara? Jakie prezenty otrzymali goście zabroszeni na galę? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 25.02.2019

Godzina emisji: 10.16

kul/pj

Czytaj także

Katarzyna Warnke: Vega to Bareja naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 10:41
W piątek do kin wejdzie najnowszy film Patryka Vegi "Kobiety mafii 2". Kasię Warnke zobaczymy w nim w roli Anki. Aktorka zdradza, że sama obraz zobaczy dopiero podczas premiery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Kafarnaum", "Bracia Sisters", "Gdyby ulica Beale umiała mówić"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 14:40
Najnowszy obraz najsłynniejszej reżyserki z Libanu, kolejna zabawa z westernową konwencją i nowy filmy twórcy "Moonlight" - oto niektóre premiery ostatniego lutowego weekendu.
rozwiń zwiń