X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Swoboda poruszania i sztuka z recyklingu. Zaglądamy na wystawy na świecie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 16:40
Zwiedzanie zaczynamy od galerii Nedbalka na Słowacji, gdzie możemy oglądać retrospektywę prac Kolomana Sokola z lat 70. i 80. XX wieku.
Audio
  • Nowe propozycje od Slavs and Tatars, sztuka zaangażowana i recykling (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay

syntetyczny folklor Janek Simon 1200.jpg
"Syntetyczny folklor". Sztuka ludowa z algorytmu

Sokol jest artystą, który kształcił się w Meksyku i pracował w Nowym Jorku. W sztuce słowackiej zapoczątkował pewnien kanon, odznaczający się niepokojną i graficzną kreską. Jako jeden z pierwszych na Słowacji manifestował odejście od formy, kompozycji i przestrzenności malarstwa. - W galerii Nedbalka zobaczymy także wiele wystaw stałych, dzięki którym możemy poznać historię sztuki słowackiej XIX i XX wieku - rekomendowała Dominika Klimek.

szukalski.jpg
"Showing the way". Obraz Stanisława Szukalskiego na wystawie w DESA Unicum

W Holandii zajrzeliśmy na wystawę poświęconą ruchowi. - "Freedom of movement" to projekt, który dotyczy swobodnego przemieszczania. Opowiada zarówno o tematach związanych z migracją ale i ruchem w kontekście samego ciała - opowiadała kuratorka wystawy. - Do projektu zgłosiło się 1500 holenderskich artystów. Na wystawie zobaczymy ruch opisany za pomocą różnych form sztuki: filmu, instalacji artystycznych, performance i sztuki internetowej - wyliczała Dominika Klimek. 

W audycji rozmawialiśmy także o pracach tworzonych z wykorzystaniem nowych technologii i dziełach powstających z recyklingu (przy okazji wystawy Nariego Warda "We, the people" w New Museum w Nowym Jorku). Sprawdziliśmy też jaką propozycję dla muzeum w Mińsku przygotował polsko-irański duet Slavs and Tatars. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Dominika Klimek

Data emisji: 6.03.2019

Godzina emisji: 10.16

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia designu. Ile o przywódcy mówi krzesło, na którym siedzi?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:41
W muzeum Vitra Design Museum otwarto wystawę poświęconą sztuce użytkowej. Opowiada ona równoległą historię przemian w dziedzinach polityki i designu, które - jak udowadniają kuratorzy "Sits of power" - przez dekady nieustannie się przenikały. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Helen Levitt i Ed Ruscha na wystawach w Wiedniu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:59
Nazywana jest najmniej znaną z najważniejszych postaci w historii amerykańskiej fotografii XX wieku. Porównywana z Henrim Cartierem-Bressonem czy Walkerem Evansem, przez niemal 70 lat tworzyła zdjęcia, które stały się niezwykle wyrazistą dokumentacją przekroju społecznego Nowego Jorku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wes Anderson w Wiedniu, Tamara Łempicka w Madrycie. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 10:54
- Kunsthistorisches Museum to encyklopedyczne muzeum poświęcone dawnym mistrzom. Nie kolekcjonujemy sztuki nowoczesnej i współczesnej, ale chcemy docierać do sceny takiej sztuki - mówiła Sabine Haag dyrektor Kunsthistorisches Museum w Wiedniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galeria jak plac zabaw i wystawa na cześć ery minispódniczki

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 18:41
"Swinging London: A Lifestyle Revolution" to wystawa, która pzedstawia kolecję stojów, projektów i dodatatków, które w latach 50. ubiegłego wieku można było oglądać na brytyjskich ulicach.
rozwiń zwiń