Arkady Saulski i "Serce lodu". Między średniowieczem, a fantastyką

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 16:10
- Jeśli książka nie przykuje uwagi czytelnika od pierwszych stron, to nie ma sensu jej pisać. Mam nadzieję, że udało mi sie zaintrygować odbiorców - mówił w rozmowie z Czwórką autor "Serca lodu", Arkady Saulski.
Audio
  • O książce "Serce lodu" opowiada Arkady Saulski (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki Serce lodu
Okł. książki "Serce lodu"Foto: mat. pras.

Na dalekim południu starożytnego Świętego Kontynentu dzikie plemiona pierwszy raz w historii zjednoczyły się, by wspólnie wystąpić przeciw osadnikom i Kościołowi. W świecie, w którym magia wypaliła się przed tysiącami lat ludzie są całkowicie bezbronni wobec obudzonej na nowo Mocy. - Z jednej strony mamy najpotężniejsze państwo świata, i to rządzone jest przez kobietę, z drugiej jest Kościół - mówił Arkady Saulski. - Dochodzi do dwupoziomowej rywalizacji: między rodzeństwem oraz między Kościołem, a kolejnymi państwami w średniowiecznej Europie. Ten kontynent, w którym rozgrywa się akcja, to "Dziki Zachód w krainie fantasy". 

W książce znajdują się także mapy, z których jedna jest planem regionów, gdzie rozgrywa się akcja. Czym jeszcze autor zaskakuje swojego czytelnika? I dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? O tym w nagraniu rozmowy, którą z Arkadym Saulskim przeprowadziła Anna Hardej.

Premiera książki miała miejsce 15 marca 2019, a Czwórka objęła to wydawnictwo swoim patronatem >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 19.03.2019

Godzina emisji: 11.30

kd/kul

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki. "Dunbar" - ciemne strony życia brytyjskich arystokratów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 14:22
- To historia oparta na schematach rodziny i pewnej tragicznej w skutkach pomyłki. Potentat medialny Henry Dunbar pada ofiarą swoich dwóch wyrachowanych córek, które chcą przejąć rodzinny biznes - opowiada o książce Edwarda St Aubyna Kinga Michalska.
rozwiń zwiń