Premiery filmowe: "Hellboy", "Przypływ wiary", "After"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 15:00
W ostani przedświąteczny weekend na ekrany kin powraca "Hellboy", rozsądna studentka Tessa daje się uwieść zbuntowanemu Hardinowi, a reżyserka Roxann Dawson sprawdza moc wiary.
Audio
  • Premiery filmowe ocenia Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
David Harbour tytułowy Hellboy na premierze filmu w Nowym Jorku - kwiecień 2019 rok
David Harbour tytułowy Hellboy na premierze filmu w Nowym Jorku - kwiecień 2019 rok Foto: lev radin/Shutterstock.com

- Hellboy już dwukrotnie trafiał na ekrany, zawsze w reżyserii Guillermo Del Toro. Te produkcje zyskały sobie grono fanów, ale nie tyle duże, by przyniosły zyski - opowiada Łukasz Muszyński. - Reboot cyklu o przygodach bohatera kultowego komiksu zrobił Neil Marshall, któremu największą chwałę przyniosły krwawe odcinki "Gry o Tron" - dodaje.

Zobacz zwiastun

Na ekranach kin także "Przypływ wiary" - nieprawdopodobna, lecz prawdziwa historia matczynej miłości, która pokonała niewyobrażalne przeszkody, co - zdaniem krytyka filmowego - idealnie wpisuje się w wielkanocny klimat. - To przedstawiciel bardzo popularnego w Stanach Zjednoczonych nurtu filmów religijnych - wyjaśnia. - Produkcje realizowane są niskim kosztem, ale przynoszą olbrzymie zyski - mówi.

Zobacz zwiastun

Gość Czwórki ocenia także zrealizowany w nurcie "new adults" film "After" przeznaczony dla widzów w wieku od 18 do 30 lat.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 11.04.2019

Godzina emisji: 11.08

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kobiece opowieści na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 11:20
- Klucz do cyklu "Pisarki na ekrany" jest bardzo prosty. Prezentujemy ekranizacje prozy kobiecej - klasyczne i nowsze, ciekawe i ważne - mówi Anna Witek z FINA. - W najbliższym czasie wyświetlimy "Pasażerkę" Andrzeja Munka na podstawie powieści Zofii Posmysz - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieoczywiste seriale: "Fleabag", "After life" i 4 sezon "Billions"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:20
- Phoebe Waller-Bridge to jedno z najgorętszch nazwisk brytyjskiej telewizji - maszyna wielozadaniowa - mówi Łukasz Muszyński, o twórczyni serialu "Fleabag", którego drugi sezon już możemy ogladać na jednej z platform telewizyjnych. 
rozwiń zwiń