"Starzy przyjaciele". Historia, którą mogło napisać życie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 12:00
Powieść katalońskiej pisarki Silvii Soler to historia o wieloletniej przyjaźni, pasji i przemijaniu. Dlaczego warto do niej zajrzeć? 
Audio
  • Kinga Michalska o książce "Starzy przyjaciele" Silvii Soler (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: nd3000/Shutterstock.com

morderstwo kobieta zbrodnia pixa 1200.jpg
"Siedem śmierci Evelyn Hardcastle". Kryminał nieprzewidywalny

Marc, Mateu, Lidia, Ada i Santi, którzy poznali się w Akademii Sztuki, wyruszają w wyprawę do Paryża, a krótki wypad do stolicy Francji daje początek niezwykłej przyjaźni na resztę ich życia. Jednak lata młodości i beztroskiej wolności szybko mijają. Starzy przyjaciele muszą zmierzyć się z życiem, zachowując w sercach prawdę o sobie i innych. - Na początku są beztroscy, pełni marzeń. Życie weryfikuje jednak ich plany - mówi Kinga Michalska. - Autorka lubi "drążyć" relacje międzyludzkie. W tle pojawia się także wielu wybitnych artystów, których sztuka koresponduje z życiem piątki przyjaciół. 

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

W jaki sposób na kartach tej książki ukazana jest sztuka i czy stanowi wyłącznie tło rozgrywających się wydarzeń? I dlaczego jeszcze warto zajrzeć do "Starych przyjaciół"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 28.04.2019

Godzina emisji: 11.39

kd

Czytaj także

"Pazur sprawiedliwości" - historia kryminalna z papugą w tle

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 14:52
Leoni Swann specjalizuje się w kryminałach komediowo-filozoficznych, których bohaterami są zwierzęta. Po książkach "Sprawiedliwość owiec", "Triumf owiec" i "Krocząc w ciemnościach" przyszła kolej na "Pazur sprawiedliwości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiro Arikawa i japońska opowieść bezdomnego kota

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 14:18
- "Kroniki kota podróżnika" to podróż do wspomnień z dzieciństwa, do przyjaciół, do miejsc, które bohater chce pokazać swemu kotu - mówi Kinga Michalska. - Pojawia się tu też pytanie, kto jest czyim właścicielem - dodaje.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kolor milczenia". Czy warto pamiętać wszystko?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 16:44
"Kolor milczenia" to ekscytująca mieszanka kryminału i sagi rodzinnej, której tragiczna przeszłość i głęboko skrywane sekrety po latach wychodzą na jaw.
rozwiń zwiń