Mazolewski/Porter o płycie "Philosophia": to nasza pocztówka z życia

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 16:59
Dwie osobowości, dwaj wspaniali muzycy, dwie muzyczne historie, jedna "Philosophia". - Ten album jest jak pocztówka z jakiegoś okresu. Chcemy dać ją innym, by każdy mógł mieć ją w domu - mówią Wojtek Mazolewski i John Porter w rozmowie z Czwórką. 
Audio
  • Wojciech Mazolewski i John Porter o płycie "Philosophia" w rozmowie z Damianem Sikorskim (Stacja Kultura./Czwórka)
MazolewskiPorter
Mazolewski/PorterFoto: mat. prasowe

Z jednej strony John Porter, Anglik, który w latach 70-tych wybrał Polskę na swój dom, Z drugiej strony Wojtek Mazolewski człowiek, którego muzyka stanowi jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych. "Philosophia", ich wspólny krążek, to połączenie gatunków muzycznych, tworzące mieszankę wybuchową.

- W naszym podejściu do pracy, zajęć i generalnie w życiu układało nam się tak, że po prostu się nie spieszyliśmy. W wolnych chwilach spotykaliśmy się, by razem pograć. Widzieliśmy, że szybko nam to idzie i mamy kilkadziesiąt piosenek, a mieliśmy kilka pomysłów, jak to obudować, chcieliśmy też korzystać z własnych doświadczeń i zapraszać ludzi, których znaliśmy wcześniej - wspominali artyści w rozmowie z Czwórką. Jak tłumaczyli, jednak ich życiem są koncerty i kontakt z publicznością na żywo. 

Jak powstawał krążek i kogo jeszcze będzie można na nim usłyszeć? Czym jest tytułowa "filozofia"? O tym w nagraniu wywiadu, który przeprowadził Damian Sikorski

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 29.05.2019

Godzina emisji: 11.30

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń