X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dora Maar. Muza Picassa na wystawie w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 14:09
Burzliwy związek Maar i Picassa trwał 9 lat. Ona miała wówczas 28, on 54 lata. Stanowili dla siebie nawzajem inspiracje w pracy artystycznej. Pozowała do wielu jego prac, jej twarz umieścił w centralnym punkcie "Guerniki", ona stworzyła dziesiątki jego portretów.
Audio
  • Filipiny w Bratysławie, Dora Maar i starożytne wyobrażenia o lotach w kosmos (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W Centre Pompidou trwa wystawa poświęcona twórczości fotografki działającej w nurcie surrealizmu. - Mimo, że tworzyła zachwycające prace, Dora kojarzona jest współcześnie głównie jako partnerka Pabla Picassa. Wystawa przestawia jej genialne dzieła w oderwaniu od postaci malarza. Dzięki temu możemy spojrzeć na Maar, jak na samodzielną artystkę - mówiła Dominika Klimek. 

W tym roku mija 50 lat odkąd człowiek po raz pierwszy postawił stopę na Księżycu. Do tego wydarzenia nawiązuje wystawa "Moon", którą oglądać można w paryskim Grand Palais. - Znajdziemy tu prace, na których widać fascynacje artystów tym wyjątkowym ciałem niebieskim. Znajdziemy w nich wiele emocji. Tęsknoty za czymś odległym i pełnych surrealizmu wyobrażeń. Zebrane prace to przekrój prac od starożytności do współczesności - opowiadała dziennikarka. 

W audycji zajrzeliśmy także do Cross Attic, niezależnej praskiej galerii sztuki, rozmawialiśmy też o codzienności Filipińczyków. Tematy społeczne, ekonomiczne i kulturowe związane z wyspą i jej mieszkańcami pojawiły się na wystawie "Far Away, but Strangely Familiar" w Muzeum Sztuki Danubiana w Bratysławie, tam znajdziemy też bajkowe prace ilustratorki Petry Lukovicsovej. Więcej w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Dominika Klimek

Data emisji: 10.07.2019

Godzina emisji: 10.07

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wes Anderson w Wiedniu, Tamara Łempicka w Madrycie. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 10:54
- Kunsthistorisches Museum to encyklopedyczne muzeum poświęcone dawnym mistrzom. Nie kolekcjonujemy sztuki nowoczesnej i współczesnej, ale chcemy docierać do sceny takiej sztuki - mówiła Sabine Haag dyrektor Kunsthistorisches Museum w Wiedniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galeria jak plac zabaw i wystawa na cześć ery minispódniczki

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 18:41
"Swinging London: A Lifestyle Revolution" to wystawa, która pzedstawia kolecję stojów, projektów i dodatatków, które w latach 50. ubiegłego wieku można było oglądać na brytyjskich ulicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budapeszt, Rzym, Nowy Jork. Co nowego w galeriach na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 15:49
Naszą wyprawę po galeriach na świecie zaczynamy od Węgier. W stolicy tego kraju, Budapeszcie, w Hungarian National Gallery znajdziemy kilkanaście wystaw stałych, na które warto się wybrać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: komiksowe formy malarskie i komiks w kinie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 17:34
W National Gallery of Bosna i Herzegovina w Sarajewie trwa wystawa bejgijskiego artysty Thomasa Steyaerta, założyciela kolektywu artystycznego ‘Moving Island’.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Praga, Nowy Jork, Berlin

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 15:40
W Leica Gallery w Pradze możemy oglądać wystawę zdjęć niemieckiego fotografa Jürgena Schadeberga.
rozwiń zwiń