"Barbara Hoff" - wystawa ikony mody polskiej w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 13:13
Barbara Hoff - historyczka sztuki, dziennikarka w kultowym tygodniku "Przekrój" i wreszcie – projektantka z własną marką odzieżową. Jej Hoffland stał się kultowy jeszcze przed pojawieniem się w Polsce "sieciówek".
Witryna sklepu sieci Barbary Hoff - Hoffland
Witryna sklepu sieci Barbary Hoff - HofflandFoto: Andrzej Rybczyński/PAP

Była prekursorką stylu na łamach "Przekroju" opisując projekty, które stały się namiastką zachodniej mody. Jest autorką słynnych "trumianek" - popularnej w latach 50. charakterystycznej odmiany balerinek, które tworzyła z białych tenisówek, płaszczy na wzór paryskich fasonów, czy spodni z cajgu. Na szóstej odsłonie wystawy z cyklu "Polskie Projekty Polscy Projektanci" w Muzeum Miasta Gdyni ukazana została ponad połowa projektów trendseterki PRL-u. O wystawie porozmawiamy w pierwszej godzinie "Stacji kultura".

Po godzinie 11.00 porozmawiamy o ekologicznym spektaklu w Klubie Komediowym, Kaja Klimek jak co tydzień poleci najciekawsze premiery seriali, spotkamy się też Atari Wu. 

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w czwartek (10.10), po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia kawy. Po wiedeńsku, czyli rodem z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:47
Ojczyzną rośliny, dzięki której mamy kawę, jest Afryka. Stamtąd kawowe krzewy dotarły do Azji. W Europie zaś jako pierwszy kawę zaczął parzyć Polak, Jerzy Kulczycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń