"Maszyny takie jak my", "Pokój motyli", czy kryminały - polecamy książki pod choinkę

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 20:39
Polecamy książki, które mogłyby znaleźć się pod choinką. "Maszyny takie jak my" Iana McEwana, czyli powieść o tym, co mogłoby się wydarzyć w latach 80 ubiegłego stulecia, gdyby historia potoczyła się inaczej,a może saga rodzinna "Pokój motyli" Lucindy Riley?
Audio
  • Jakie książki wybrać na prezent, a które przeczytać? Poleca Kinga MIchalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Alliance Images/Shutterstock.com

instytut king 1200.jpg
Polecamy książki. Stephen King - "Instytut"

Zdaniem Kingi Michalskiej w czasie Świąt warto sięgnąć zarówno po opowieści historyczne, rodzinne, jak i "mocniejszą" literaturę, czyli kryminały. "Cicha noc. Świąteczne opowiadania kryminalne" to zbiór opowiadań różnych autorów, m.in. sir Arthura Conan Doyle’a. - Są tu tajemnicze komnaty, zamknięte pokoje, a jednocześnie wyjątkowa atmosfera świąt i misternie skonstruowana zagadka - mówiła Kinga Michalska. W Czwórce polecaliśmy także książkę "Chłopiec, kret, lis i koń" ilustratora Charliego McKesy. - To pozycja dla wszystkich, którzy lubią ładne obrazki. Opowieści o chłopcu, który wraz z przyjaciółmi podróżuje i przeżywa różne przygody. Mamy bardzo dopracowaną kreskę i przepięknie zakomponowany tekst. Jest coś w tym, że to połączenie "Małego Księcia" i "Kubusia Puchatka", wspaniała lekcja tolerancji i przyjaźni - mówiła Kinga Michalska.

zimowe nawiedzenie 1200.jpg
Polecamy książki. Dan Simmons i "Zimowe nawiedzenie"

W ubiegłym roku Kinga Michalska polecała m.in. "Morderstwo na święta". - Wydawać by się mogło, że Boże Narodzenie to nie jest dobry czas, by znajdować trupy pod choinką, ale z drugiej strony kryminały świąteczne stają się powoli nowym gatunkiem literackim - mówiła ekspertka w Czwórce. Więcej o książkach, po które warto sięgnąć w Święta - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 10.12.2019

Godzina emisji: 10.30

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Coraz większy mrok". Między szaleństwem, obsesją i manipulacją

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 14:43
Powieść Colleen Hoover to książka między domestic noir, a thrillerem psychologicznym. - To powieść w klimacie klaustrofobicznym, pełna sekretów, tajemnic z przeszłości - mówi Kinga Michalska.
rozwiń zwiń