X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kibera. Miejsce, z którego się nie wyrasta

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 14:50
Mieszkańcy Kibery zmagają się z brakiem wody, z nadmiarem śmieci, z problemami z dostępem do elektryczności, do szkół i do szpitali. Szacuje się, że połowa ludności jest tu bezrobotna, a co piąty mieszkaniec - zarażony wirusem HIV. 
Audio
  • Reżyser Martin Páv o filmie "Kibera. Historia slumsów" (Stacja Kultura/Czwórka)
Kibera - slumsy w Nairobi
Kibera - slumsy w NairobiFoto: Vlad Karavaev/Shutterstock.com

Czytaj także
tajlandia 1200 shutterstock.jpg
Pierwsze słyszę "Utracony raj". Walka o tożsamość

W Kiberze, czyli w slumsach Nairobi, stolicy Kenii dzieje się akcja filmu dokumentalnego Martina Páva. - Kiedy studiowałem stosunki międzynarodowe, poznałem osobę, która od dziesięciu lat jeździła w tamten rejon i za każdym razem podkreślała, że to największa, najludniejsza i najbiedniejsza dzielnica w Afryce Wschodniej - opowiada czeski reżyser. - Ta osoba była poruszona tym, w jaki sposób slumsy są pokazywane w mediach. Że to bardzo stereotypowy przekaz. I że warto go zmienić - opowiada.

Tak narodził się pomysł na opowieść o Kiberze jako o miejscu, w którym mimo beznadziei jest bliskość. - Kiedy nie masz już nic, pozostają ci tylko ludzie, którzy są z tobą - mówi Páv. - Innym aspektem, który mnie urzekł, był fakt, że w Kiberze są szkoły państwowe oraz tak zwane "szkoły żucia" - dodaje i tłumaczy, jak wygląda w nich nauka.     

Czytaj także
shutterstock hiv 1200.jpg
"Trąd XXI wieku". Czy czeka nas epidemia HIV?

"Vote for Kibera" - wyświetlany w Polsce jako "Kibera. Historia Slumsów" - otrzymał Nagrodę Publiczności na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Czekach. U nas pokazywany był na festiwalu Watch Doc. Teraz można go także oglądać na platformach streamingowych.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 19.12.2019

Godzina emisji: 11.35

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"W sklepie wszystko mi wolno". O filmie "Bydło"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 16:40
Pochodzą z różnych miejsc Polski, ale łączy ich nienawiść do pracy z klientami. O kim mowa? O pracownikach sklepów odzieżowych, którzy stali się bohaterami dokumentu "Bydło". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

19. Watch Docs. Richard Gere zaprasza na filmowe święto praw człowieka

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 18:40
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs to jeden z największych na świecie festiwali zajmujących się tematyką związaną z prawami człowieka, który w tym roku możemy śledzić w aż 40 miastach w całej Polsce. W grudniu ruszy 19. odsłona tej imprezy. 
rozwiń zwiń