Karla Gruszecka: kończy się szał sezonowej mody

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 17:00
- W tych czasach moda nie ma się najlepiej - uważa szefowa Działu Mody magazynu "Vogue". Karla Gruszecka opowiada o nowych wyzwaniach, które stoją przed projektantami i o nowej roli mediów z branży fashion.
Audio
  • Karla Gruszecka z "Vogue'a" o ekologii w modzie i trendach, które są długowieczne (Stacja Kultura/Czwórka)
Karolina Karla Gruszecka - szefowa Działu Mody magazynu Vogue
Karolina Karla Gruszecka - szefowa Działu Mody magazynu "Vogue"Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

Jedną z pierwszych projektantek, która wprowadziła do mody ruch eko była Stella MacCartney. - Dziś każda licząca się marka musi robić coś w tym kierunku i musi głośno o tym mówić - tłumaczy gość Czwórki.

Czytaj także
moda historia suknia 1200 shutter.jpg
"Nowy Papież”, "Maria Antonina" - jak filmowe kreacje inspirują w karnawale?

Używana odzież świadczy o klasie

W 2018 roku aktorka Rita Moreno na gali rozdania Oscarów pojawiła się w kreacji, którą miała na sobie na tej samej uroczystości 56 lat temu. Jak przekonuje szefowa Działu Mody "Vogue'a" to jeden z najsilniejszych trendów obowiązujących dziś w modzie. - Vintage i obieg odzieży z drugiej ręki zaczął być nie tyle modny co wymagany. I to jest bardzo ciekawe zjawisko - uważa. - Kilka lat temu wyjście gwiazdy dwa razy w tej samej sukience było passe, dziś jest to norma - podkreśla.

Czytaj także
herse polona 1200.jpg
Herse - polski Dior. Synonim warszawskiego szyku

Szał sezonowej mody? Nie istnieje

To, co dzieje się na wybiegach, to jedno, bo moda cały czas jest sztuką. Ale równie ważny jest jej aspekt "pozawybiegowy". - Kaszmirowe swetry, ponadczasowe kroje, dobre materiały to podstawa szafy - wymienia rozmówczyni Kasi Dydo. - Nie ma już sezonów, zmiany klimatu sprawiają, że w jednym płaszczu możemy chodzić i w październiku, i w lutym. Rolą dziennikarzy modowych i mediów z sektora fashion jest głośno o tym mówić - podsumowuje.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Karolina Karla Gruszecka (szefowa Działu Mody magazynu "Vogue")

Data emisji: 3.02.2020

Godzina emisji: 11.08

kul/ac

Czytaj także

Haulternative. Największe skarby znajdziesz w szafie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 16:00
Ogranicz konsumpcjonizm, powstrzymaj potrzebę kupowania ciuchów i zacznij ubierać się w to, co masz w szafie - nawołują zwolennicy nowego trendu w modzie. Skąd wziął się haulternative?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Yves Saint Laurent: przed Marrakaszem wszystko było czarne

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 14:00
W roku 1980 Yves Saint Laurent i Pierre Berge kupili w Marrakeszu jeden z najwspanialszych ogrodów świata - Jardin Majorelle. Tutaj rozsypane zostały prochy słynnego projektanta, tutaj też mieści się muzeum poświęcone jego twórczości.
rozwiń zwiń