Przestrzeń nowych mediów - to miejsce dla sztuki

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 12:09
Lekcje Sztuki, organizowane od 3 lat we Wrocławiu, prezentują najbardziej interesujące zjawiska w polskiej kulturze. Tym razem czas na krańcowe punkty na mapie nowych mediów. 
Audio
  • Krzysztof Bielaszka zaprasza na Lekcje Sztuki (Stacja Kultura/Czwórka)
Wystawa sztuki nowoczesnej - zdj. ilustracyjne
Wystawa sztuki nowoczesnej - zdj. ilustracyjneFoto: zhu difeng/ Shutterstock

- Podczas Lekcji Sztuki do wybranej przestrzeni zapraszamy artystów, twórców, designerów, kuratorów, którzy na początek wybierają garść najbardziej inspirujących i najbardziej innowacyjnych projektów - swoich bądź takich, którymi się inspirują - wyjaśnia Krzysztof Bielaszka. - Goście prezentują je: opowiadając, puszczając nagrania, filmiki i angażując publiczność w dyskusję. Spotkania mają nieformalny charakter i zapraszamy każdego, kto jest zainteresowany sztuką nowych mediów - dodaje. 

Lekcje Sztuki pokazują, jak bardzo pojemna jest sztuka nowych mediów. - Są to i działania audiowizualne - kręcenie teledysków, praca na planie, postprodukcja, ale też działania oparte o kodowanie i pracę z softwarem. Paweł Janicki, nasz gość, opowie jak taka sztuka może być elementem debaty publicznej. Michał Brzeziński zabierze nas w świat bioartu, podążania za roślinami - zdradza rozmówca Kasi Dydo.  

Najnowszą odsłonę Lekcji Sztuki zainauguruje spotkanie z Emilią Gumańską - Emiko, a jego tytuł to "Gdzie dźwięk spotyka się z obrazem?".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Krzysztof Bielaszka (kurator Lekcji Sztuki)

Data emisji: 25.02.2020

Godzina emisji: 10.45

pj/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anda Rotenberg i Mirosław Bałka na otwarcie domu kultury OP ENHEIM

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 15:19
W październikowy weened (20-21.11) otwarta została wystawa "1/1/1/1/1", która jest wynikiem współpracy kuratorki Andy Rottenberg i polskiego artysty Mirosława Bałki. Prace rzeźbiarza otworzyły program artystyczny nowej instytucji kultury zlokalizowanej w centrum Wrocławia OP ENHEIM. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Retrogradacja". Płynna materialność przedmiotów

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 10:57
Retrogradacja to termin pochodzący z astronomii. Opisuje pozorny ruch wsteczny planet widoczny na tle gwiazd, który w rzeczywistości jest złudzeniem optycznym obserwowanym z Ziemi. Jest też tytułem najnowszej wystawy trójmiejskiej artystki Patrycji Orzechowskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

BWA Wrocław otwiera piątą przestrzeń - "to dla nas nowy początek"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 17:11
- To dla nas nowa sytuacja, która stawia przed nami wiele zaskakujących wyzwań. Z wielkim projektem wiążą się także duże oczekiwania. Uczymy się działać w nowych warunkach i nowej przestrzeni - mówiła w Czwórce Katarzyna Roj, kuratorka w BWA Wrocław.
rozwiń zwiń