Kultura online, czy domowe kino? Polecamy to, co najciekawsze

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 01:26
Specjalnie dla Was stworzyliśmy przegląd wystaw muzeów i galerii on-line, do których koniecznie musicie zajrzeć, a w cyklu film na dziś, Łukasz Muszyński opowiedział o filmie "Mój sąsiad Totorro".
Audio
  • "Tato, tato" - Ifi Ude opowiada o nowej płycie (Stacja kultura/zwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/StockSnap

Muzeum Guggenheima, Nowy Jork

Funkcja Street View pozwala zwiedzać słynne, spiralne schody Guggenheima bez wychodzenia z domu. W tym muzeum możecie odkryć niezwykłe dzieła z epoki impresjonizmu i postimpresjonizmu, nowoczesności i współczesności. 

On-line możecie obejrzeć np. wystawę "Countrysite the Future". To wystawa zajmująca się aktualnymi kwestiami społecznymi i ekologicznymi z perspektywy architekta i urbanisty. Wystawa bada radykalne zmiany wprowadzane na obszarach wiejskich i dzikich. Artyści i inżynierowie zadają pytanie jakie dalekosiężne skutki może przynieść taka ingerencja.

Rijksmuseum, Amsterdam

Znajdziecie tu bogatą kolekcję dzieł największych artystów w tym Vernera czy Rembrandta. Holenderską Erę Złotego Wieku zobaczymy na przeszło 8 tysiącach obiektów opowiadających o 800 latach niderlandzkiej sztuki i hisotrii. W tej kolecji znajduje się choćby dziłeło "Straż nocna" Rembrandta.

Muzeum Pergamońskie, Berlin

To jedno z największych muzeów w Niemczech, w którym znajdziemy szeroką kolekcję antycznych zabytów w tym widowiskowy Ołtarz Pergamoński zwany Wielkim Ołtarzem Zeusa. 

Na wystawie, którą można zobaczyć w sieci "Architektura Starożytności - Brama Miletu" monstrualnej wielkości zabytek, który w całości został przebudowany i zrekonstruowany na potrzeby muzeum. Znjadziemy tu zabytki pochodzące z I i III wieku naszej ery, za czasów panowania Cesarstwa Rzymskiego od Włoch po Syrię. Większość z nich zostało odnalezonych i przetransportowanych do Niemiec sto lat temu w czasie wielkich odkryć archeologicznych.

W audycji rozmawialśmy także z krytykiem filmowym z Filmweb.pl Łukaszem Muszyńskim, który polecał film "Mój sąsiad Totorro".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński

Data emisji: 18.03.2020

Godzina emisji: 10:30

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiery kinowe: "Ptaki Nocy...", "Kłamstewko" i "365 dni"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 14:13
W cieniu oczekiwania na oscarową galę do kin wciąż wchodzą nowe filmy. W tym tygodniu 8/10 punktów Łukasz Muszyński daje obrazowi "Kłamstewko", który nazywa wielkim nieobecnym wśród nominowanych przez akademików. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe. "Dżentelmeni", "Zenek" i "Wyspa Fantazji"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 12:21
Łukasz Muszyński jest surowym recenzentem filmów. W tym tygodniu jedna z kinowych premier otrzymuje od niego 9 na 10 punktów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe weekendu: "Nędznicy", "Sonic" i "Emma."

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 17:12
Na co iść do kina w weekend? Wśród filmowych premier m.in. nominowany do Oscara film "Nędznicy", rozkoszna "Emma." i familijny film "Sonic". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale, które warto zobaczyć. Poleca Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 15:00
- "Zero zero zero" to zrealizowany z rozmachem nowy serial twórców "Gomorry", którzy tym razem wzięli na celownik międzynarodowy handel kokainą - mówi Łukasz Muszyński. 
rozwiń zwiń