Piotr Bondyra jako Jonasz w "katolickim Netfliksie"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 16:50
Telewidzowie znają go z serialu "Komisarz Alex", internauci - z YouTube'a. To właśnie tam Piotr Bondyra jako Jonasz z 2B występuje w pierwszym polskim serialu ewangelizacyjnym.
Audio
  • Piotr Bondyra o pierwszym na polskim YouTube serialu ewangelizacyjnym "Jonasz z 2B" (Stacja Kultura/Czwórka)
Aktor Piotr Bondyra podczas prezentacji wiosennej ramówki Telewizji Polskiej  w siedzibie TVP w Warszawie - 2020 rok
Aktor Piotr Bondyra podczas prezentacji wiosennej ramówki Telewizji Polskiej w siedzibie TVP w Warszawie - 2020 rokFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Bohaterem serialu "Jonasz z 2B" jest licealista, któremu bardzo podoba się koleżanka ze szkoły. Okazuje się, że Magda należy do wspólnoty przy kościele oo. dominikanów. Chcąc nawiązać z nią znajomość Jonasz zaczyna wchodzić w jej świat. - Jonasz zakochuje się i to staje się motorem jego zmiany. Przez przypadek trafia do kościoła i tam dostaje zadanie nawrócenia siedmiu osób w trakcie Wielkiego Postu - opowiada Piotr Bondyra. - Mój bohater jest wierzący, ale mało praktykujący, więc w tej materii działa trochę po omacku. Ale nawracając nawet nieudolnie innych, nawraca też samego siebie - dodaje.


Czytaj także
olga kalicka 1200.jpg
Olga Kalicka: występuję w serialu, w którym nikogo nie widać

Głównego bohatera poznajemy w momencie, w którym większość młodych ludzi zastanawia się nad tym, kim jest. - Próbuje wyjść z brzucha ryby. Z plątaniny myśli, którą nastolatki mają w głowie - mówi aktor. - Celem tej opowieści jest ewangelizacja, ale my - jako filmowcy, twórcy - staramy się nie robić "kato-lipy". Nie wygłaszamy kazań, tylko pokazujemy, że życie skłąda się z wielu odcieni szarości, a nie tylko z bieli i czerni - przekonuje gość Czwórki.

Obok Bondyry w serialu występują m.in. Piotr Cywrus i Krzysztof Godlewski. "Jonasz z 2B" ma 9 odcinków, które można oglądać na należącym do o. Adama Szustaka kanale Langusty na Palmie. Pomysł produkcji był odpowiedzią na apel ojca Adama, by na dominikańskiej platformie stworzyć tak zwany "katolicki Netflikx". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Aleksandra Opala

Data emisji: 10.04.2020

Godzina emisji: 11:40

kul

Czytaj także

Seriale, które warto zobaczyć. Poleca Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 15:00
- "Zero zero zero" to zrealizowany z rozmachem nowy serial twórców "Gomorry", którzy tym razem wzięli na celownik międzynarodowy handel kokainą - mówi Łukasz Muszyński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale - w czasie izolacji nadrabiamy zaległości

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 17:41
"Unorthodox", "Noughts + Crosses" i nostalgiczny powrót do dzieciństwa. Kaja Klimek obok serialowych nowości, w opowieściach szuka też ukojenia. 
rozwiń zwiń