19 wierszy o planecie. Usłysz głos poetek i poetów

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 10:00
Ruszyła czwarta odsłona międzynarodowej akcji "Wiersze w mieście". Z racji wyjątkowej sytuacji w tym roku akcja przeniosła się do przestrzeni wirtualnej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ KENG MERRY

19 poetyckich głosów z całej Europy przemawia w jednej sprawie. Dzięki akcji "Wiersze w mieście" artystyczne spojrzenie na kwestię ekologii, troskę o planetę i jej stan, który jest efektem działań człowieka może być tej wiosny wyraźniej słyszalne niż przemówienia aktywistów. W tegorocznej odsłonie organizatorzy akcji chcą dotrzeć z poetyckim przekazem do odbiorców z całej Polski.

W audycji zajrzymy także do Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, które uruchomiło grupę na Facebooku poświęconą nowym mediom * XR HAPPY HOUR. Grupa powstała, aby dzielić się tym, co w wirtualu najlepsze, najciekawsze realizacje, najważniejsze przemiany, najnowsze technologie, nowe kanały dostępu do kultury i platformy komunikacji.

Ponadto:

  • Przegląd wystaw w galeriach światowych
  • Gry planszowe i karciane oparte o naturę
  • Kolejna odsłona cyklu "Muzyka dla maturzystów"

***

Na "Stację Kultura" - w środę (22.04) po godz. 10.00 - zaprasza Kasia Dydo.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka ekologia poezja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nie marnować jedzenia? Jagna Niedzielska: potrzebny jest plan

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 22:10
Jagna Niedzielska ekoaktywistka i kucharka wychowała się w domu, w którym nie marnowało się żywności. Zakupy zawsze były starannie zaplanowane, a odpadki organiczne trafiały na kompost. Ten styl życia promuje jako osoba dorosła dzieląc się swoimi patentami w sieci.
rozwiń zwiń