Czy kino samochodowe oczaruje polskie miasta?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 13:12
- Nasz kino samochodowe to będzie coś lepszego, niż zwykła sala kinowa - mówi Wiktoria Noga, organizatorka przedsięwzięcia. - Ten gigantyczny ekran - 100 metrów kwadratowych, klimat, noc, plener - to będzie taki amerykański sen - dodaje.
Audio
  • Wiktoria Noga z Fundacji Klub Młodych Liderów opowiada o kinie samochodowym (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Viktor Birkus

shutterstock kino samochodowe kino samochód 1200.jpg
Niemcy i Koreańczycy autami ruszyli do kin... samochodowych

Wielu z nas kina samochodowe kojarzą się głównie ze Stanami Zjednoczonymi. Pamiętamy je głównie z filmów, kojarzymy z randkami, pierwszymi pocałunkami filmowych bohaterów. Teraz sami będziemy mogli wejść do tego świata. Rusza projekt Fundacji Klub Młodych Liderów "Kino samochodowe. Poland Tour 2020". 

- Siedząc w domu, w tym czasie wolnym, większość osób sięgnęła po amerykańskie filmy. Nie ukrywamy, że to była też nasza największa inspiracja do tego, żeby ten zwyczaj przenieść tutaj, do Polski - zdradza Wiktoria Noga. - 18 maja oficjalnie pozwolono na organizację kin plenerowych - to nasza największa radość, że możemy już oficjalnie organizować nasze kino - dodaje. 

Organizatorka wydarzenie jest przekonana, że wszystko odbędzie się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, które wyznacza rząd. 

Dodatkowo zadbano o gigantyczny ekran. Początkowo planowano, że będzie miał on 70-75 metrów kwadratowych, jednak stanęło na 100. - Z pewnością będzie widoczny dla każdego widza - podkreśla organizatorka. 

Projekt startuje już 5 czerwca. Na trasie kino ma 30 miast. - Zaczynamy od naszego regionu - Stalowa Wola, Rzeszów. Następnie ruszamy dalej: Tarnów, Mielec, Konin, Rybnik. Sytuacja wciąż jest bardzo dynamiczna. Wciąż zgłaszają się do nas nowe miasta - dodaje. 

Ciekawą sprawą jest też dobór repertuaru, który będzie prezentowany w kinie samochodowym. To widzowie o nim zdecydują. A głosowania będą się odbywały w mediach społecznościowych. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Wiktoria Noga (Fundacja Klub Młodych Liderów)

Data emisji: 20.05.2020

Godzina emisji: 11.15

pj/kd

Czytaj także

Plenerowe kino dla letników i lokalsów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 13:49
- Na festiwalu Filmowe Lato w zasięgu Orange atmosfera jest fantastyczna - mówi koordynator projektu Radosław Tomasik. - Nawet, gdy podczas plenerowych seansów zdarzają się ulewy, to publiczność zostaje z nami, ku naszemu niedowierzaniu - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

On Art. Kinematografia dla sztuki na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 15:36
On Art. Festiwal Kina i Sztuki - to wakacyjna impreza filmowa odbywająca się w kilku miastach Polski. Festiwal potrwa ponad dwa miesiące.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak ratować kulturę? Odpowiedź znajdziesz w poradniku

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 11:40
W audycji opowiemy o "Poradniku dla instytucji kultury na czas pandemii", w którym cenne rady znajdą wszyscy twórcy kultury.
rozwiń zwiń