Polskie Radio
Section05
kino plenerowe

Stolica w obiektywie. Muzeum Warszawy zaprasza na Noc Fotografii

Zdjęcia możemy oglądać w albumie, telefonie czy na wystawach. Centrum Fotografii Muzeum Warszawy umożliwi z kolei podziwianie ich na wielkich ekranach. W kilku punktach stolicy zostaną wyświetlone zdjęcia ponad 50 autorów i autorek z Polski i zagranicy, w tym legend polskiej fotografii, oraz prace z największego europejskiego festiwalu fotograficznego w Arles, a także projekty debiutantów i debiutantek poruszające temat przemian miasta.
Zobacz więcej na temat:  fotografia Warszawa kino plenerowe Anna Stempniak

Festiwal "Dwa Brzegi": spotkania ze sztuką po obu stronach Wisły

Wielkimi krokami zbliża się początek siedemnastej edycji festiwalu "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. Przez tydzień (29 lipca – 6 sierpnia) uczestnicy będą mogli zapoznawać się z kultowymi produkcjami i filmami nagradzanymi m.in. w Cannes i Gdyni, a przy okazji obejrzeć nowe dzieła cenionych twórców. Festiwal to jednak nie tylko filmy, ale też atrakcje związane z innymi dziedzinami sztuki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Ryszard Jaźwiński kino kino plenerowe Dwa Brzegi

Letnie kino plenerowe: kusząca i coraz popularniejsza alternatywa dla multipleksów

Coraz dłuższe dni, coraz cieplejsze wieczory, a jeśli dodać do tego jeszcze dobre towarzystwo, to czy może być lepsza perspektywa na nadchodzące letnie miesiące? A jeśli można jeszcze obejrzeć dobry film na świeżym powietrzu… Nic dziwnego, że plenerowe kina cieszą się rosnącą popularnością.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA kino plenerowe FILM festiwal filmowy Zakopane Sopot Warszawa Michał Fedusio Tomasz Miara Trójka

Festiwal Kina i Sztuki On Art – wakacje z ambitnym kinem plenerowym

70 filmów w 15 polskich miastach i 20 ciekawych lokalizacjach – już niebawem rozpocznie się 11. edycja Festiwalu Kina i Sztuki On Art. – Kwintesencją Festiwalu jest ogromna różnorodność filmów. Mamy biografie, wideo-arty, filmy dokumentalne i fabularne, krótkie i długie formy. Wspólnym mianownikiem jest sztuka – mówił w audycji "Trójka przed południem" Marcin Dumieński, organizator wydarzenia, które wystartuje w piątek 1 lipca i potrwa do 4 września. Imprezie patronuje radiowa Trójka.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Trójka Piotr Firan FILM SZTUKA kino plenerowe kino film dokumentalny dokumenty patronat

Spędź lato w Muzeum Narodowym w Krakowie

Mieszkańcy Londynu do 22 sierpnia mogą podziwiać obrazy autorstwa Jana Matejki należące do Muzeum Narodowego w Krakowie, natomiast w samym grodzie Kraka będzie można przyjrzeć się z bliska sztuce Japonii. O wystawie "Hokusai. Wędrując..." i innych propozycjach krakowskiego Muzeum Narodowego opowiedział zastępca dyrektora placówki Tomasz Ostrowski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka muzeum Marta Piasecka KULTURA Kraków kino plenerowe Muzeum Narodowe w Krakowie

"Nad morze, w góry i na mazury". Wystartował festiwal Kino Letnie Sopot - Zakopane

Warto zaplanować wakacje już teraz i wziąć udział w najdłuższym wakacyjnym festiwalu filmowym! Od 1 lipca przez całe wakacje letni festiwal Kino Letnie Sopot - Zakopane zaprasza na codzienne, bezpłatne projekcje filmowe w Sopocie i w Zakopanem. Dodatkowo we wtorki i środy seanse odbywać się będą w Giżycku.
Zobacz więcej na temat:  kino plenerowe festiwal filmowy Sopot Zakopane Giżycko kino Michał Montowski