Kaja Klimek poleca seriale: "Co robimy w ukryciu?", "To wiem na pewno", "The Office"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 14:20
- Mark Ruffalo jest jednym z moich ulubionych aktorów. W serialu "To wiem na pewno" można go oglądać w podwójnej roli braci bliźniaków. I warto to zrobić, bo on niesie tę historię na skrzydłach swoich emocji - mówi Kaja Klimek.
Audio
  • Seriale poleca Kaja Klimek (Stacja Kultura/Czwórka)
Mark Ruffalo w programie Graham Norton Show dla BBC
Mark Ruffalo w programie Graham Norton Show dla BBC Foto: PAP/PA/ Isabel Infantes

Wydaje nam się, że w pierwszym odcinku "To wiem na pewno" mamy dramat. Ale potem jest coraz mocniej i mocniej Kaja Klimek

Serial jak "Manchester by the Sea"

Serial oparty jest na wielokrotnie nagradzanej powieści o tym samym tytule, której autorem jest Wally Lamb. Tytuł ten znalazł się na liście bestsellerów dziennika "The New York Times". - To jest świetna adaptacja bardzo poważnej historii - mówi gość Czwórki. - Mamy tutaj doświadczonych przez los braci bliźniaków i przyglądamy się ich życiu w czasach dla nich współczesnych, czyli na początku lat 90. XX wieku, kiedy obaj osiągają wiek średni, ale wracamy też do przeszłości w scenach pokazujących ich młodość i dzieciństwo.

Serial jest dziełem amerykańskiego reżysera Dereka Cianfrance'a, twórcy m.in. filmu "Blue Valentine". - To jest filmowiec, który ma predylekcje do opowiadania dramatycznych historii w bardzo emocjonalny sposób ze świetnymi kreacjami aktorskimi - podsumowuje Klimek. 

Zobacz zwiastun:


Zobacz także
shutterstock mr robot 1200.jpg
Seriale stare, nowe i "kwarantannowe" poleca Kaja Klimek

Wampiry w wielkim mieście

Serial "Co robimy w ukryciu" opowiada o perypetiach trójki wampirów ze Staten Island, których odwiedza niespodziewanie mroczny przywódca. W drugim sezonie śledzimy dlasze losy Nadji, Laszlo oraz Nandora the Relentlessa. - Choć temat wapirów był już wielokrotnie ekspoloatowany przez filmowców, to tutaj producenci naprawdę przyszarżowali z formą - mówi krytyczka filmowa. - Serial jest luźną kontynuacją mocumentu pod tym samym tytułem. Mamy więc sytuację dokumentalną, kamerę, która podgląda i komentarze ujęte w formie "making offu". To się fajnie ogląda, ale ja jestem z rozdania "klasycznych wampirów". I bardziej podobał mi się "Zmierzch" - przyznaje rozmówczyni Kasi Dydo. 

Zobacz zwiastun:

"Biuro", do którego chce i nie chce się wracać

Kaja Klimek opowiada także o serialu "The Office", który mówi więcej o społeczeństwie niż badania socjologów. - Amerykańska wersja "Biura" świetowała 15-lecie dokładnie w momencie lockdownu, a ja dopiero teraz zaczęłam ten serial oglądać. I to jest miłość od pierwszego wejrzenia, która państwu też polecam - śmieje się krytyczka filmowa.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 21.05.2020

Godzina emisji: 10.16

kul

Czytaj także

Seriale - w czasie izolacji nadrabiamy zaległości

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 17:41
"Unorthodox", "Noughts + Crosses" i nostalgiczny powrót do dzieciństwa. Kaja Klimek obok serialowych nowości, w opowieściach szuka też ukojenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"The Eddy". Joanna Kulig gra u reżysera "La La Landu"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 14:00
Dziś w sieci odbędzie się premiera pierwszej telewizyjnej produkcji reżysera Damiena Chazelle'a. - Na casting do serialu "The Eddy" aktorka pojechała z torbą, w której miała przygotowane rzeczy na porodówkę. Zanim na świecie pojawiło się jej pierwsze dziecko, rolę miała już w kieszeni - śmieje się Łukasz Muszyński. 
rozwiń zwiń