Wydaj płytę z Będzie Głośno. "Szukamy oryginalności w muzyce"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 13:43
Wystartowała czwarta edycja konkursu radiowej Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno". - Na naszym rynku jest mnóstwo świetnych zespołów i dużo dobrej muzyki. Nie kopiujcie, grajcie, jak Wam serce dyktuje, to zawsze najlepsze wyjście - mówił w Czwórce Damian Sikorski, pomysłodawca wydarzenia. 
Audio
  • Damian Sikorski opowiada o konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/PrinceOfLove

Bedzie Głośno.JPG
"Wydaj płytę z Będzie Głośno". Zgłoś swój zespół i wydaj z nami płytę!

Rozstrzygnięcie akcji nastąpi pod koniec sierpnia, kiedy ogłoszony zostanie zwycięzca konkursu. Wyda on debiutancką płytę z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia. Premiera albumu oraz promujący go koncert planowane są w październiku 2020 roku w studiu radiowej Czwórki. - Wystartowaliśmy w piątek w samo południe, już kwadrans później były na naszej skrzynce zgłoszenia. To niesamowite - mówił Damian Sikorski, pomysłodawca akcji. - To świadczy o tym, że muzycy czekali na ten moment, mieli przygotowane piosenki. Za moment zobaczymy, czy w tym roku będzie rekord, ale już dziś wiem, że konkurs jest ważnym wydarzeniem. 

Marta Zalewska 1200.jpg
Marta Zalewska - zwyciężczyni naszego konkursu zagrała w Czwórce

PRZEŚLIJ ZGŁOSZENIE >>>

Organizator przesłuchał już pierwsze przesłane do Czwórki nagrania. - Poziom jest bardzo interesujący - mówił Damian Sikorski. Jak przekonywał, do Czwórki przesłano kilka nagrań spoza granic Polski, na co - niestety - regulamin nie pozwala. - Należy zgłosić do konkursu nagrany, gotowy materiał, minimum osiem piosenek po miksie i masteringu. Zespół, który się zgłasza, nie może mieć podpisanego kontraktu z wytwórnią muzyczną - wymieniał Damian Sikorski. 

ZOBACZ TAKŻE Więcej o audycji "Będzie głośno!" >>>


kordowska sara koncert gal1200.jpg
Finał "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Sara Kordowska na żywo w Czwórce

Laureatką pierwszego konkursu w 2017 roku została Ms. Obsession, autorka debiutanckiego krążka "Manekin". W kolejnym najlepsza okazała się Marta Zalewska, czyli wokalistka, kompozytor i multiinstrumentalistka. Trzecią edycję zwyciężyła Sara Kordowska - autorka tekstów, muzyki, wokalistka wygrywająca również slamy poetyckie. W październiku 2019 na rynku ukazał się jej debiutancki album "Wszystko i nic". - Cały czas mam kontakt z dziewczynami - przyznał Damian Sikorski. - Mogę zdradzić, że wysłuchałem m.in. kilku nowych kompozycji Marty Zalewskiej, które znajdą się na jej kolejnym albumie - wymieniał. I jak podkreślał, od młodych zespołów oczekuje dziś przede wszystkim "powiewu świeżości". 

ms obsession 1200.JPG
Ms. Obsession. To ona wyda płytę z Czwórką!

W ramach audycji "Będzie głośno!" radiowa Czwórka wydała również dwie płyty składankowe "Będzie Głośno" i "Będzie Głośno Vol.2" z piosenkami debiutantów, którzy zgłosili się do konkursów.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Damian Sikorski

Data emisji: 08.06.2020

Godzina emisji: 11.40

kd

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Singlem "Nie chcę zmieniać nic" Leski zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 13:50
Absolutnie magiczny, intymny i prawdziwy. Wyjątkowy zapis tego specyficznego czasu Leski prezentuje w piosence "Nie chcę zmieniać nic", która ma być zapowiedzią trzeciego albumu artysty "Pieśni bez napinki".
rozwiń zwiń