Kaja Klimek ocenia seriale: "W głębi lasu", "Search Party", "Kurzgesagt: In a Nutshell"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 13:40
- Na Śląsku, gdzie mieszka moja rodzina, jak ktoś sypie banałami to mówi się, że "ciepie ausdrukami". I tego "ciepania" w kontekście "Search Party" nie brakuje. A to jest serial, który można tylko kochać, bo jest świetny - przekonuje Kaja Klimek.
Alia Shawkat na premierze serialu Search Party - Nowy Jork 2017 rok
Alia Shawkat na premierze serialu „Search Party” - Nowy Jork 2017 rokFoto: lev radin/Shutterstock.com

16:16 [CZWORKA]Stacja Kultura 18 czerwiec 2020 seriale.mp3 Kaja Klimek poleca seriale w sieci (Stacja Kultura/Czwórka)

 "Nie ma tu czego nie lubić"

"Search Party" (polski tytuł: "Tropiciele") to mroczna komedia o egocentrycznych dwudziestoparolatkach, którzy wplątują się w sieć intryg, kiedy nagle znika ich znajoma ze studiów. Co więcej jest to znajoma, z którą nie utrzymywali kontaktów i właściwie zapomnieli o jej istnieniu. - To wynika z millenialsowego znudzenia własnym życiem, bo w takim właśnie punkcie zastajemy bohaterów tej historii - mówi gość Czwórki. - Tytułowe "Serach Party" symbolizuje bowiem potrzebę znalezienia własnego miejsca, czegoś, czym można się zająć kiedy dopadła cię dojmująca nuda. 

Premiera serialu odbyła się chwilę po tym, jak zakończył się ostatni sezon serialu "Girls". - Jest w "Serach Party" kilka wątków, które mogą wydawać się kontynuacją historii napisanej przez Lenę Dunham. I jest też wyśmienita Alia Shawkat w roli Dory - dodaje rozmówczyni Kasi Dydo. Wszystkie sezony serialu wkrótce udostępni HBO.

"Search Party" / TBS

Czytaj także
W głębi lasu.jpg
"W głębi lasu". Polski serial, o którym jest głośno w internecie

"Niby działa, a nie działa"

W internecie dużo się ostatnio pisze o "polskim sposobie na Harlana Cobena", czyli drugiej polskiej produkcji Netflixa, która powstała w oparciu o książkę amerykańskiego pisarza. - Wiem, że serial "W głębi lasu" bardzo szybko zjednał sobie przychylność widzów, ale z mojej perspektywy wygląda to tak, że im dalej ten w las, tym drzew coraz mniej - mówi krytyczka filmowa. - Wszystko tu jest pięknie zapięte na ostatni guzik jeśli chodzi o realizację, natomiast scenariusz z odcinka na odcinek rozpada się - dodaje.

"W głębi lasu" ma sześć odcinków. Producentką jest Anna Nagler, reżyserami Leszek Dawid i Bartosz Konopka, za zdjęcia odpowiada Paweł Flis, a muzykę skomponował Łukasz Targosz.

 Kaja Klimek opowiada także o popularnonaukowej serii animowanej "Kurzgesagt - In a Nutshell".

Optimistic Nihilism / Kurzgesagt - In a Nutshell


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 18.06.2020

Godzina emisji: 10.16

kul/pj

Czytaj także

Seriale stare, nowe i "kwarantannowe" poleca Kaja Klimek

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 14:00
- W ramach nadrabiania zaległości spod znaku "przeleżałam 10 lat pod śniegiem, ale właśnie się obudziłam" zaczęłam oglądać serial "Mr. Robot" w reżyserii Sama Esmaila i przyznaję, że to "sztos" - mówi Kaja Klimek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kaja Klimek poleca seriale: "Snowpiercer", "Homecoming", "Wielka"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 12:50
W sieci zadebiutował nowy serial. To "Wielka" ze scenariuszem, nominowanego do Oscara za "Faworytę", Tony’ego McNamary i Elle Fanning w roli carycy Katarzyny. - Dawno nie widziałam tak świetnie napisanego, doskonale zagranego, zabawnego i uroczego serialu - przyznaje Kaja Klimek.
rozwiń zwiń