Polecamy książki. "Ktoś tu kłamie" Jenny Blackhurst

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 13:56
Powieść brytyjskiej autorki Jenny Blackhurst "Ktoś tu kłamie" to thriller w konwencji "domestic noir", opowieść o zbrodni, tajemnicy, ale także ludzkich słabościach i lękach.
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock.com/MIND AND I

- Jenny Blackhurst specjalizuje się w thrillerach psychologicznych. Książki tej pisarki to przede wszystkim odpowiedź na pytanie, dlaczego ludzie dopuszczają się zabójstwa, co nimi kieruje, że zdolni są do okrucieństwa i knują intrygi - mówiła Kinga Michalska. - Jej debiut literacki, czyli książka "Tak cię straciłam" sprzedał się o dużej liczbie egzemplarzy, teraz czas na Ktoś tu kłamie".

Posłuchaj
07:42 2020_07_07-11-48-14_CZWÓRKA_Kultura.mp3 O książce Jenny Blackhurst "Ktoś tu kłamie" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka) 

Domestic noir to powieści skupiające się wokół grupy bliskich sobie osób: rodziny, przyjaciół. W takim otoczeniu wydarza się morderstwo. - I tak jest w tym przypadku - opowiadała Kinga Michalska. - Jedna z mieszkanek luksusowego osiedla zginęła w tragicznym wypadku. Rok później, gdy wydaje się, że pozostali mieszkańcy zdają się zapominać o sprawie, w internecie pojawia się seria filmików, a ich autor zapowiada, że ujawni, co tak naprawdę wydarzyło się na halloweenowym przyjęciu, podczas którego Erica... została zamordowana - opowiadała gość Czwórki. Podejrzanych jest sześcioro, a autor nagrań obiecuje w ostatnim z nich zdemaskować mordercę. Mieszkańców Severn Oaks zaczyna ogarniać niepokój, a gdy jedna z wytypowanych osób ginie - wybucha panika.

Czytaj także:

- Tu każdy z bohaterów skrywa jakiś sekret. W małej miejscowości, gdzie wydawałoby się, wszyscy wszystko o sobie wiedzą, wprowadza to spore zamieszanie - dodała Kinga Michalska. - Autorka świetnie wie, w jaki sposób działają niewielkie, zamknięt, bogate społeczności i wykorzystuje tę wiedzę w swojej powieści. 


Jak podkreślała, Jenny Blackhurst wzoruje swoją literaturę na twórczości Agathy Christie. - Ale dodaje elementy nowoczesne, w tym przypadku są to internetowe podcasty - mówiła Kinga Michalska. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 07.07.2020

Godzina emisji: 11:40

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. Peter Swanson i jego "Piękne kłamstwa"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 14:00
Thriller psychologiczny i jednocześnie powieść z gatunku domestic noir amerykańskiego pisarza Petera Swansona to historia o obsesji, zdradzie i morderstwie z zimną krwią.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. Christy Lefteri "Pszczelarz z Aleppo"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 14:20
To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Poruszająca powieść o miłości, poświęceniu i nadziei na lepsze jutro.
rozwiń zwiń