Polecamy książki. "Powietrze, którym oddychasz" Frances de Pontes Peebles

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 19:24
Kinga Michalska poleca książkę "Powietrze, którym oddychasz" Frances de Pontes Peebles. Napisana w 2018 roku, obsypana nagrodami powieść jest historią o prawdziwej kobiecej przyjaźni, zazdrości i pasji.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Billion Photos

shutterstock_czytanie 1200.jpg
Polecamy książki. "Ktoś tu kłamie" Jenny Blackhurst

- Przenosimy się do lat trzydziestych XX wieku i trafiamy do szalonego i różnorodnego Rio de Janeiro. Poznajemy życie dziewięcioletniej dziewczynki Dores, która mieszka na plantacji trzciny cukrowej. Przyjeżdżają nowi bogaci właściciele plantacji, a wraz z nimi ich córka Graça. Buntownicza i egoistyczna dziewczynka, postanawia zaprzyjaźnić się z Dores, która tak naprawdę wraz ze swoją rodziną stoi na końcu mówi drabiny społecznej - mówi gość Czwórki.

Posłuchaj

08:40 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 21 lipiec 2020 11_39_46x.mp3 Kinga Michalska poleca książkę "Powietrze, którym oddychasz" Frances de Pontes Peebles (Stacja Kultura/Czwórka) 

Trudna przyjaźń daje im szansę poznania odległych od siebie światów i mimo różnic, zachowają ją przez lata. Łącząca obydwie dziewczyny pasja do muzyki prowadzi je Rio de Janeiro, gdzie próbują robić karierę muzyczną. Powieść wprowadza nas w pulsujący świat samby, namiętnego tango i lirycznego fado. - Obie dziewczyny pojawiają się w tym kolorowym miejscu, motywowane wspólnymi pasjami muzycznymi, jednak każda z nich z innymi motywacjami. Trafiają do Lapy, rozrywkowej dzielnicy Rio de Janeiro, gdzie znajdują wszystko to, co determinuje ich późniejsze życie - kontynuuje Kinga Michalska. Okazuje się jednak, że talent muzyczny oraz spektakularny sukces będzie udziałem tylko jednej z nich. Sukces, prowadzący aż do pełnej życia stolicy Hollywood.

Czytaj także: 

- Inspiracją do napisania książki jest postać artystki Carly Mirandy, brazylijskiej piosenkarki i tancerki. Jest to coś co dodaje prawdziwości całej historii, ponieważ historia osoby z kraju biedniejszego, która przedziera się do Hollywood, pokazuje w jakim stopniu układa się życiorys takiej osoby - opowiada gość Kasi Dydo. Książka "Powietrze, którym oddychasz" trafiła na półki księgarń w maju 2020.

Frances de Pontes Peebles to brazylijska pisarka, od lat mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. W swojej twórczości często wraca do Brazylii, opisując różnorodność społeczną. Obok wielokrotnie nagradzanej "Szwaczki", jej debiutanckiej powieści z 2008 roku, autorka publikowała również opowiadania i eseje.

**

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 21.07.2020

Godzina emisji: 11:40

AW


Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. "Ktoś tu kłamie" Jenny Blackhurst

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 13:56
Powieść brytyjskiej autorki Jenny Blackhurst "Ktoś tu kłamie" to thriller w konwencji "domestic noir", opowieść o zbrodni, tajemnicy, ale także ludzkich słabościach i lękach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. Eduardo Mendoza "Walka kotów"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 10:52
"Walka kotów" to powieść jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy hiszpańskich Eduardo Mendozy, nagrodzona m.in. hiszpańską nagrodą literacką Premio Planeta.
rozwiń zwiń